آموزش عکاسی, آموزش ها 11 دقیقه 163

13 نکته برای عکاسی از زمستان

چکیدهمقدمه ای بر مقاله عکاسی از زمستان با 13 نکته بیت گرفی | مدت زمان لازم برای مطالعه : 9 دقیقه عکاسی از برف در دقایق اولیه بارش برف می‌تواند تصاویر بسیار شگفت‌انگیزی خلق نماید. همچنین عکاسی در هوای برفی در هنگام بارش دانه‌های برفی نیز بسیار فوق‌العاده است. شما می‌توانید از پرتره‌ها نیز در […]

مقدمه ای بر مقاله عکاسی از زمستان با 13 نکته بیت گرفی | مدت زمان لازم برای مطالعه : 9 دقیقه

عکاسی از برف در دقایق اولیه بارش برف می‌تواند تصاویر بسیار شگفت‌انگیزی خلق نماید. همچنین عکاسی در هوای برفی در هنگام بارش دانه‌های برفی نیز بسیار فوق‌العاده است. شما می‌توانید از پرتره‌ها نیز در هنگام بارش برف تصاویر هیجان‌انگیزی ثبت نمایید. در حالی که عکاسی از زمستان می‌تواند بسیار چالش برانگیز باشد اما با استفاده از روش‌های ارائه شده، اینکار به سهولت قابل انجام است.


13 نکته برای عکاسی از زمستان

زندگی شما در مکانی که زمستان‌های زیبا و شگفت‌انگیز دارد یک اتفاق فوق‌العاده است چرا که شما می‌توانید در تخت‌خواب خود و در حالی که پتوی گرم بر روی خود کشیده‌اید از پنجره صحنه‌ی شگفت‌انگیز برف را مشاهده کنید و با خیال راحت مشغول عکاسی از برف شوید!

برف توانایی تبدیل یک محیط معمولی به یک سرزمین عجایب را دارد. عکاسی از برف در دقایق اولیه بارش برف می‌تواند تصاویر بسیار شگفت‌انگیزی خلق نماید. همچنین عکاسی در هوای برفی در هنگام بارش دانه‌های برفی نیز بسیار فوق‌العاده است. شما می‌توانید از پرتره‌ها نیز در هنگام بارش برف تصاویر هیجان‌انگیزی ثبت نمایید. در حالی که عکاسی از زمستان می‌تواند بسیار چالش برانگیز باشد اما به امتحان کردن آن می‌ارزد!

در ادامه نکاتی برای شروع عکاسی در هوای برفی ارائه شده‌ است تا با استفاده از آن‌ها تصاویر خارق‌العاده ثبت نمایید.

عکاسی از زمستان
عکاسی از زمستان

1 – حفاظت از دوربین در هنگام عکاسی از زمستان

هنگام عکاسی در هوای برفی حتما این نکته را مدنظر قرار دهید که در وهله اول کیف دوربین را با خود به همراه ببرید تا بتوانید از دوربینتان محافظت کنید. مخفی کردن دوربین در زیر کت توصیه نمی‌شود زیرا سبب افزایش فشار به بدنه و اجزای دوربین می‌شود. نکته دیگری که باید مورد توجه قرار دهید این است که قبل از قرار گرفتن در هوای برفی برای عکاسی از برف، دوربین خود را در یک اتاق سرد قرار دهید تا دوربین کمی منقبض شده و صدمه نبیند.

حفاظت از دوربین در هنگام عکاسی از برف و بوران

2 – استفاده از لباس مخصوص در هنگام عکاسی از زمستان

سعی کنید برای عکاسی از برف لباس مناسب بپوشید و خود را گرم نگه دارید. به عنوان مثال از دستکش، کلاه و جوراب گرم استفاده نمایید. یک نکته جالب که باید به آن توجه کنید این است که بیش از حد لباس گرم نپوشید و سعی کنید در این باره متعادل رفتار کنید!

3 – همراه داشتن باتری و کارت حافظه دوربین در هنگام عکاسی از زمستان

در هوای برفی معمولا باتری دوربین سریع خالی می‌شود بنابراین همواره یک باتری یدکی در کیف دوربینتان داشته باشید. همچنین سعی کنید چندین کارت‌ حافظه با خود به همراه داشته باشید بخصوص اگر قصد دارید در هنگام عکاسی از برف، تصاویر را در RAW ذخیره نمایید. ذخیره تصاویر در RAW برای پردازش تصاویر بعد از عکاسی مطلوب می‌باشد.

همراه داشتن باتری و کارت حافظه دوربین در هنگام عکاسی از زمستان
همراه داشتن باتری و کارت حافظه دوربین در هنگام عکاسی با در آب و هوای سرد

4 – همراه داشتن فیلتر دوربین در هنگام عکاسی از برف و زمستان

استفاده از فیلتر برای عکاسی در هوای برفی سبب کاهش بازتابش‌های نور می‌شود. به عبارت دیگر هنگام عکاسی از برف در روز روشن، استفاده از یک فیلتر NDبه ثبت تصاویر مطلوب‌تر کمک شایانی می‌کند. استفاده از فیلتر این امکان را برای عکاس فراهم می‌کند که برای مدت طولانی بتواند از برف در روز روشن عکاسی نماید.

استفاده از فیلتر در هنگام عکاسی زمستان

5 – تنظیم نمودن اکسپوژر در هنگام عکاسی از زمستان

منظره سفید پوشیده از برف بسیار چشم‌نواز و زیبا است اما عکاسی از زمستان چالش‌هایی دارد به عنوان مثال بدون تنظیم اکسپوژر، تصاویر خاکستری می‌شود. برای عکاسی از برف سفید رنگ، میزان اکسپوژر را بر روی 1+ یا 2+ تنظیم نمایید. این یک ترفند ویژه برای ثبت تصاویر شگف‌انگیز از برف است!

6 – ایجاد تعادل میان میزان رنگ سفید در هنگام عکاسی از زمستان

وجود رنگ سفید زیاد در هنگام عکاسی از هوای برفی سبب ناهماهنگی در AWB دوربینتان می‌شود و منجر به آبی رنگ شدن، برف سفید خواهد شد. اگر با این مشکل مواجه شدید بهتر است تنظیمات دوربین خود را به صورت دستی بررسی و تنظیم کنید.

ایجاد تعادل میان میزان رنگ سفید در هنگام عکاسی از زمستان
ایجاد تعادل میان میزان رنگ سفید در هنگام عکاسی زمستان

 7 – بررسی هیستوگرام در هنگام عکاسی از زمستان

هنگام عکاسی از برف تشخیص اینکه کجا برف باریده شده میزان بازتاب نور بیشتری دارد، با استفاده از LED کمی دشوار می‌باشد. بنابراین یک راه حل ایده‌آل استفاده از هیستوگرام دوربین است. یک نکته جالبی که باید مدنظر قرار دهید این است که مشاهده و قضاوت درباره خوب یا بد بودن تصاویر گرفته شده از طریق صفحه کوچک نمایگشر دوربین درست نیست، برای اینکه در مورد نگه‌داشتن یا حذف عکس تصمیم بگیرید سعی کنید به خانه بروید، تصاویر را به رایانه منتقل نمایید و سپس در این باره قضاوت کنید.

8 – استفاده از سوژه‌ای غیر از برف در هنگام عکاسی از زمستان

عکاسی از یک فضای خالی پوشیده از برف و کاملا سفید رنگ ممکن است بسیار وسوسه‌ انگیز باشد. اما سعی کنید در هنگام عکاسی از هوای برفی سوژه‌های جالب در برف را به تصاویرتان اضافه کنید زیرا این امر سبب جذاب‌ تر شدن تصاویرتان خواهد شد. به عنوان مثال به دنبال حیوانات یا اشیاء افتاده بر روی برف باشید تا بتوانید آن را به عنوان نقطه‌کانونی تصویر در نظر بگیرید.

استفاده از سوژه‌ای غیر از برف در هنگام عکاسی از زمستان
استفاده از سوژه‌ای غیر از برف در هنگام عکاسی زمستان

9 – افزودن رنگ به تصاویر در هنگام عکاسی از زمستان

برف زمستانی خود یک پس‌زمینه کامل برای تصاویر می‌باشد. اما افزودن رنگ به این پس‌زمینه کامل می‌تواند بسیار شگفت‌انگیز باشد. به عنوان مثال اگر لباس‌های پرتره شما قرمز رنگ است بنابراین تصویر شما نیز پرانرژی و هیجان انگیزتر خواهد شد. سعی کنید در هنگام عکاسی از زمستان رنگ‌هایی که برای اضافه نمودن به تصاویرتان انتخاب می‌کنید با رنگ سفید در تضاد باشد. برای مثال توت‌های قرمز، پرندگان، یک صندوق‌پستی زنگ‌زده و… می‌توانند سوژه‌هایی بسیار جذاب باشند.

افزودن رنگ به تصاویر در هنگام عکاسی از زمستان
افزودن رنگ به تصاویر در هنگام عکاسی از هوای زمستانی

10 – افزودن اجزایی به منظره مقابل سوژه در هنگام عکاسی از زمستان

در هنگام عکاسی از برف افزودن اجزایی به منظره مقابل سوژه می‌تواند بسیار مطلوب باشد. این کار سبب ایجاد عمق و بعد در تصویر می باشد و سرزندگی تصویر را بسیار افزایش می‌دهد. اگر در هنگام عکاسی از لنزهایی با زاویه دید گسترده استفاده می‌کنید افزودن اجزایی به منظره مقابل سوژه، سبب برجسته نمودن و تاکید بیشتر بر سوژه خواهد شد.

11 – در هنگام عکاسی از برف، عکس‌برداری ماکرو را امتحان کنید.

زمستان بهترین زمان برای عکاسی ماکرو است. سوژه‌های موجود در فضای برفی بسیار تماشایی هستند و قابلیت تبدیل شدن به یک اثر هنری شگفت‌انگیز را دارند. برای عکاسی ماکرو شما نیاز به لنز ویژه‌ای دارید تا بتوانید از سوژه در نزدیک‌ترین حالت ممکن عکاسی نمایید.

عکس برداری ماکرو در عکاسی از زمستان
عکس برداری ماکرو در عکاسی از برف

12 – هماهنگ نمودن سرعت دوربین با سرعت بارش برف

استفاده از یک سه‌پایه در هنگام عکاسی در هوای برفی برای هماهنگ نمودن سرعت دوربین با سرعت بارش برف می‌تواند مطلوب باشد. برای عکاسی از برف‌های ریز سرعت دوربین خود را کم و زیاد نمایید تا بتوانید بهترین حالت را انتخاب نمایید.

هماهنگ نمودن سرعت دوربین با سرعت بارش برف در هنگام عکاسی از زمستان

13 – پردازش تصاویر را پس از عکاسی از برف فراموش نکنید.

در حالی که غالبا پردازش تصاویر مطلوب نمی‌باشد اما پس از عکاسی از هوای برفی پردازش تصاویر را فراموش نکنید. به عنوان مثال شاید تصاویر نیاز به تنظیم نورپردازی داشته باشند، یا معمولا در عکس‌های برفی مقداری شکست نور وجود دارد این مشکل به راحتی در لایت‌روم با استفاده از ابزار dehaze قابل حل می‌باشد و یا شاید لازم باشد به تصاویر برفی خود لبه‌های سفید اضافه نمایید. در حالت کلی عکاسی از برف تصاویر سیاه و سفید منحصربفردی ایجاد می‌کند بنابراین شما می‌توانید این کار را به راحتی در لایت‌روم انجام دهید و تصاویر سیاه و سفید شگفت‌انگیزی خلق نمایید.

پردازش تصاویر پس از عکاسی از زمستان
پردازش تصاویر پس از عکاسی از زمستان


همانطور که مشاهده می‌کنید روش‌های زیادی برای عکاسی از هوای برفی و زمستانی و خلق تصاویر شگفت‌انگیز وجود دارد. بنابراین سریع‌تر اقدام به عکاسی از هوای برفی نمایید!

آیا شما نیز نکاتی دارید؟ اگر اینطور است لطفا با ما درقسمت نظرات پایین همین مقاله در بیت گرف به اشتراک بگذارید!


راستی میتوانید آخرین مطالب ما را از طریق تلگرام و اینستاگرام نیز دنبال کنید. برای عضویت در کانال تلگرام و اینستاگرام بیت گرف روی دکمه زیر کلیک کنید. همچنین فیلم ها با کیفیت های مختلف در آپارت و یوتیوب هم قرار دارد.

TELEGRAM INSTAGRAM youtube    APARAT

امتیاز: 0 از ۵ - تعداد رای: 0
اشتراک گذاری این صفحه
گفتگو و سوالات شما در این قسمت میتوانید نظر یا سوال خود را در مورد مقاله یا آموزش مطرح کنید.
دیدگاهتان را بنویسید برای ارسال دیدگاه لازم است در سایت وارد شده یا ثبت نام کنید ...
مطالعه با تمرکز بیشتر
پست های پربازدید هفته 6 پست پربازدید در دسترس شماست!
آموزش هوش مصنوعی استیبل دیفیوژن...

آموزش هوش مصنوعی استیبل دیفیوژن...

مهسا سلطانی
دانلود اسکریپت Motion Bro v4.0.4...

دانلود اسکریپت Motion Bro v4.0.4...

مهدی فریدونی
دانلود و نصب اسکریپت motion...

دانلود و نصب اسکریپت motion...

احسان ملائی
دانلود Adobe Firefly | هوش...

دانلود Adobe Firefly | هوش...

مهدی فریدونی
میدجورنی رایگان و نحوه استفاده...

میدجورنی رایگان و نحوه استفاده...

مهسا سلطانی
جداسازی صدای خواننده از موزیک...

جداسازی صدای خواننده از موزیک...

مهدی فریدونی
دوره روتوش
دوره جامع گرافیک و ویدیو
×