آموزش عکاسی, آموزش ها 8 دقیقه 152

7 دلیل برای عدم نیاز به دوربین گران‌ قیمت

چکیدهمقدمه ای بر خرید دوربین گران قیمت | مدت زمان لازم برای مطالعه : 8 دقیقه خرید دوربین گران‌ قیمت در افزایش کیفیت عکاسی تاثیرگذاری زیادی ندارد. به عبارت دیگر دوربین گران‌ قیمت تا حدودی سبب افزایش کیفیت تصاویر شما خواهد شد اما این نکته را همواره مد نظر قرار دهید که آنچه مهم است […]

مقدمه ای بر خرید دوربین گران قیمت | مدت زمان لازم برای مطالعه : 8 دقیقه

خرید دوربین گران‌ قیمت در افزایش کیفیت عکاسی تاثیرگذاری زیادی ندارد. به عبارت دیگر دوربین گران‌ قیمت تا حدودی سبب افزایش کیفیت تصاویر شما خواهد شد اما این نکته را همواره مد نظر قرار دهید که آنچه مهم است خود عکاس است و دوربین عکاسی چیزی نیست که شما را از هدف اصلیتان دور کند.


7 دلیل برای عدم نیاز به دوربین گران‌ قیمت

عکاسی یک سرگرمی مهیج و در عین حال یک حرفه‌ی بسیار پیچیده می‌باشد. از سویی دیگر این حرفه یک صنعت رقابتی نیز می‌باشد. به عبارت دیگر شرکت‌های سازنده دوربین مدام در حال رقابت با هم می‌باشند که نقاط ضعف خود را بهبود بخشیده و نقاط قوت خود را تقویت نمایند تا جدیدترین محصولات و پیشرفته‌ترین تکنولوژی را در محصولات خود بگنجانند. برای عکاسان رقابت بر سر خرید دوربین گران‌ قیمت بسیار هیجان‌انگیز است. اما این بدان معنا نیست که عکاسانی که دوربین گران‌ قیمت ندارند، نمی‌توانند تصاویر شگفت‌انگیزی خلق نمایند. همچنین عکاسان مایل به آگاهی از جدید ترین و پیشرفته‌ ترین انواع دوربین هستند و هنگام آگاهی از آن هیجان‌ زده شده و حسادتشان برانگیخته خواهد شد! هدف این مقاله نفی خرید دوربین گران‌ و مدرن و ارتقاء تجهیزات نمی باشد. بلکه هدف این است که به عکاسان نشان داده شود که این‌ کار اصل اساسی عکاسی نیست.

7 دلیل برای عدم نیاز به دوربین گران‌ قیمت
7 دلیل برای عدم نیاز به دوربین گران‌ قیمت

1 – دوربین‌های DSLR همیشه بهترین انتخاب هستند.

دوربین‌های DSLR مدرن و نیز دوربین‌های بدون آینه، برای عکاسی انتخاب بسیار خوبی هستند. این نوع دوربین‌ها قطعا تکنولوژی دوربین‌های مدرن و جدید را ندارند اما قابلیت‌های زیادی دارند که شما می‌توانید به هدف خود در عکاسی برسید. در حالت کلی برای عکاسی شما نیاز به خرید یک دوربین گران‌قیمت ندارید. خیالتان راحت باشد بینندگان تصاویر شما تفاوت میان عکس‌های گرفته شده با دوربین معمولی DSLR و دوربین بسیار جدید با تکنولوژی بالارا تشخیص نخواهند داد.

2 – شما به دوربینی با مگاپیسکل‌های بسیار بالا نیاز ندارید.

دوربین‌های دیجیتال به طور روزافزون در حال پیشرفت تکنولوزی هستند و تعداد مگاپیکسل‌های ارائه شده توسط آن‌ها، روز به روز در حال افزایش است. بسیاری از عکاسان سعی می‌کنند دوربین‌های گران‌ قیمت با مگاپیکسل بالا خریداری و استفاده نمایند در حالی که در بیشتر موارد این حد از مگاپیکسل نیاز نمی‌باشد. در بیشتر موارد این میزان کیفیت فقط برای چاپ عکس‌ها در مقیاس بزرگ مورد نیاز است.  از سویی دیگر خرید دوربین گران‌ قیمت با مگاپیکسل بسیار بالاچالش‌هایی نیز دارد. به عنوان مثال حجم عکس‌های تولید شده توسط دوربین گران‌ قیمت بسیار زیاد است و سبب پرشدن سریع حافظه دوربین می‌شود و طبیعتا شما نیاز به هزینه بیشتر برای خرید کارت‌های حافظه بیشتری دارید. همچنین عکس‌های گرفته شده بوسیله دوربین گران‌قیمت بسیار حجیم می‌باشد بنابراین برای پردازش تصاویر در لایت‌روم رایانه‌ی شما کند خواهد شد.

خرید دوربین جدید
خرید دوربین عکاسی جدید

3 – به احتمال زیاد دوربین شما خیلی قدیمی و فاقد تکنولوژی نیست.

عکاسان معمولا همواره به این می‌اندیشند: که اگر من دوربین گران‌ مدرن می‌خریدم، تصاویر بهتری ثبت می‌کردم. این در حالی است که خرید دوربین گران‌ مدرن تا حدودی سبب افزایش کیفیت تصاویر شما خواهد شد اما این نکته را همواره مدنظر قرار دهید که آنچه مهم است خود عکاس است و دوربین عکاسی چیزی نیست که شما را از هدف اصلیتان دور کند.

وقتی مطالب جدید در مورد پیشرفت‌های روزافزون انواع دوربین‌های گران‌قیمت می‌خوانم، احساس میکنم باید یکی از آ‌‌ن‌ها را خریداری کنم. اما درنهایت به این نتیجه میرسم که دوربین فعلی من قابلیت‌های زیادی دارد و من به عنوان یک عکاس به توانایی‌های خود متکی هستم نه دوربین های مدرن که هر روز خبر انتشار یکی از راه می رسد. البته گاهی نیز بروزرسانی تجهیزات عکاسی و خرید دوربین جدید منطقی می‌باشد، هدف من بیان این نکته است که در این‌باره وسواس نداشته باشید!

4 – بسیاری از ابزارهای دوربین گران‌ قیمت مهم و کاربردی نیستند.

همانطور که می‌دانید بسیاری از سایت‌های معرفی دوربین‌های گران قیمت، جزئیات بسیار دقیقی از دوربین ارائه می‌دهند. این اطلاعات زمانی که ما تصمیم به خرید دوربین گران‌ قیمت داریم، مفید هستند اما در بسیاری از موارد دانستن و داشتن این حد از تکنولوژی ضروری نیست. اکثر این دوربین‌ها ویژگی‌های جالبی دارند. برخی از این ویژگی‌ها با توجه به هدف عکاسی‌تان می‌تواند کاربردی و مفید باشد. به عنوان مثال GPS موجود در دوربین عکاسی زمانی کاربرد دارد که شما می‌خواهید از یک پارک بزرگ که هرگز نرفته‌اید یا مکانی که هرگز ندیده‌اید، عکاسی نمایید. بنابراین مطمئن باشید که تنها بخشی از ویژگی‌های دوربین مورد نیاز شما می‌باشد. نکته اصلی در هنگام خرید دوربین گران‌ قیمت این است که بدانید شما به چه میزان از تکنولوژی دوربین نیاز دارید. به عبارت دیگر هنگام خرید روی ویژگی‌های مورد نیاز خود تمرکز کنید و به دنبال آن‌ها باشید.

بسیاری از ابزارهای دوربین گران‌ قیمت مهم و کاربردی نیستند
بسیاری از ابزارهای دوربین گران‌ قیمت مهم و کاربردی نیستند

5 – وابستگی به دوربین گران‌ قیمت برای عکاسی شگفت‌ انگیز، شما را برای همیشه وابسته خواهد کرد.

پیشرفت فناوری دوربین‌های گران‌ قیمت بسیار عالی است اما شما به عنوان یک عکاس نمی‌توانید برای همیشه خود را به دوربین وابسته کنید تا بتوانید بهترین عکاسی را داشته باشید. مطمئن باشید اگر تمرکزتان را به جای خرید دوربین گران‌ جدید بر پیشرفت عکاسی‌تان متمرکز کنید، سریع‌تر به نتیجه خواهید رسید.

6 – دوربین‌های جدید بسیار گران‌ قیمت هستند.

دوربین‌های جدید بسیار گران هستند. اگر شما یک عکاس بسیار حرفه‌ای هستید و می‌توانید در این باره زیاد هزینه کنید، خرید دوربین گران‌ جدید برای شما توجیه‌ پذیر است. اما بیشتر عکاسان از این دوربین‌ها مزایای زیادی به‌دست نمی‌آورند، بنابراین این‌ کار درست نیست.

هزینه کردن برای خرید سایر تجهیزات جانبی دوربین
وابستگی به دوربین جدید با قیمت بالا

7 – هزینه کردن برای خرید سایر تجهیزات جانبی دوربین بهتر است.

شاید صرف هزینه برای خرید تجهیزات جانبی جدید برای دوربین‌تان بهتر از خرید دوربین گران‌ قیمت باشد و نتیجه بهتری داشته باشد. یک سه‌پایه محکم می‌تواند ارزش صرف هزینه را داشته باشد و نیز کم هزینه‌ تر از خرید دوربین های مدرن با قیمت گزاف است و اما نتیجه بسیار بهتری دارد. همچنین خرید فیلترهای باکیفیت نیز بسیار مطلوب است.

در بسیاری از موارد خرید دوربین های مدرن با قیمت گزاف نتیجه بسیار مطلوبی برای عکاسی شما به دنبال نخواهد داشت. علاوه بر خرید تجهیزات جانبی جدید برای دوربین‌ تان، می‌توانید پول خود را صرف یادگیری بهتر عکاسی نمایید. به عبارت دیگر حضور در کارگاه آموزشی عکاسی و یادگیری این حرفه از یک فرد متخصص نتیجه بهتری بر روند عکاسی شما خواهد داشت تا خرید یک دوربین گران‌ قیمت. همچنین شما می‌توانید لوازم دست دوم برای دوربین‌ تان خریداری نمایید تا پول کمتری صرف این‌ کار کنید.راستی میتوانید آخرین مطالب ما را از طریق تلگرام و اینستاگرام نیز دنبال کنید. برای عضویت در کانال تلگرام و اینستاگرام بیت گرف روی دکمه زیر کلیک کنید. همچنین فیلم ها با کیفیت های مختلف در یوتیوب هم قرار دارد.

TELEGRAM INSTAGRAM youtube

امتیاز: 0 از ۵ - تعداد رای: 0
اشتراک گذاری این صفحه
گفتگو و سوالات شما در این قسمت میتوانید نظر یا سوال خود را در مورد مقاله یا آموزش مطرح کنید.
دیدگاهتان را بنویسید برای ارسال دیدگاه لازم است در سایت وارد شده یا ثبت نام کنید ...
2 دیدگاه به گفتگوی ما بپیوندید و نظرتان را با ما به اشتراک بگذارید ...
رضا باوفای 1399/02/18

سلام وخسته نباشید .ممنون از مطلب مفیدتون.اقای اعتمادی میخواستم بپرسم برای کسایی که فقط برای تفریح وبه صورت مبتدی عکاسی کنن چه دوربینی رو پیشنهاد میکنید..ممنون

    ارسطو اعتمادی 1399/04/09

    سلام وقت بخیر
    ارزان ترین دوربین dslr
    در خدمتتان هستیم

مطالعه با تمرکز بیشتر
پست های پربازدید هفته 6 پست پربازدید در دسترس شماست!
دانلود و نصب اسکریپت motion...

دانلود و نصب اسکریپت motion...

احسان ملائی
دانلود اسکریپت Motion Bro v4.0.4...

دانلود اسکریپت Motion Bro v4.0.4...

مهدی فریدونی
آموزش هوش مصنوعی استیبل دیفیوژن...

آموزش هوش مصنوعی استیبل دیفیوژن...

مهسا سلطانی
دانلود Adobe Firefly | هوش...

دانلود Adobe Firefly | هوش...

مهدی فریدونی
میدجورنی رایگان و نحوه استفاده...

میدجورنی رایگان و نحوه استفاده...

مهسا سلطانی
جداسازی صدای خواننده از موزیک...

جداسازی صدای خواننده از موزیک...

مهدی فریدونی
دوره روتوش
دوره جامع گرافیک و ویدیو
×