آموزش عکاسی, آموزش ها 8 دقیقه 162

4 نکته برای عکاسی از رنگ‌ های پاییزی

چکیدهمقدمه ای بر مقاله 4 نکته برای عکاسی از رنگ‌ های پاییزی | مدت زمان لازم برای مطالعه : 6 دقیقه فصل پاییز یک فرصت استثنائی برای عکاسان منظره است زیرا آن‌ها می‌توانند از رنگ‌های آتشین زیبا و منحصر بفرد در تصاویر خود بهره ببرند. عکاسی از رنگ‌های پاییز مستلزم مکان مناسب، برنامه‌ریزی صحیح و […]

مقدمه ای بر مقاله 4 نکته برای عکاسی از رنگ‌ های پاییزی | مدت زمان لازم برای مطالعه : 6 دقیقه

فصل پاییز یک فرصت استثنائی برای عکاسان منظره است زیرا آن‌ها می‌توانند از رنگ‌های آتشین زیبا و منحصر بفرد در تصاویر خود بهره ببرند. عکاسی از رنگ‌های پاییز مستلزم مکان مناسب، برنامه‌ریزی صحیح و استفاده از روش‌های صحیح می‌باشد. عکاسی منظره در فصل پاییز سبب می‌شود که عکاسان بیشتر زمان خود را در بیرون از منزل سپری نمایند و سوژه‌های متنوع و منحصربفردی بیابند.


4 نکته برای عکاسی از رنگ‌ های پاییزی

برای افراد ساکن در آمریکای‌ شمالی، فصل پاییز بسیار در نوسان می‌ باشد. برگ‌ها به زردی می‌گرایند و طیف رنگ‌های زرد، نارنجی و قرمز خارق‌العاده سراسر فضا را جلوه‌ای دیگر می‌بخشند. فصل پاییز زمان گذار برای مادر طبیعت است. این فصل یک فرصت استثنائی برای عکاسان منظره است زیرا آن‌ها می‌توانند از رنگ‌های آتشین زیبا و منحصر بفرد در تصاویر خود بهره ببرند. عکاسی از رنگ‌ های درخشان پاییز مستلزم مکان مناسب و برنامه‌ریزی صحیح می‌باشد. عکاسی منظره در فصل پاییز سبب می‌شود که عکاسان بیشتر زمان خود را در بیرون از منزل سپری نمایند.

عکاسی از رنگ‌ های پاییزی
عکاسی از رنگ‌ های پاییزی

در ادامه این مقاله، چهار روشن ساده برای ثبت بهترین تصاویر پاییزی آورده شده‌است:

1 – استفاده از فیلترهای پولاریزه

اگر شما با عکاسی آشنایی داشته باشید، احتمالا نام فیلترهای پولاریزه را شنیده اید و یا از آن‌ها برای عکاسی استفاده نموده‌اید. فیلترهای پولاریزه به شکل مدور یا مربع می‌باشند که در قسمت جلوی لنز دوربین شما وصل می‌شود. کاربرد این نوع فیلترها صرفا جهت عبور پرتوهای مستقیم نور به دوربین شما است. این نوع فیلترها به کاهش بازتاب نور و ایجاد عمق بیشتر در عکس‌ها کمک می‌کنند. هنگامی که برای ثبت تصاویر عالی در فصل پاییز تلاش می‌کنید همراه داشتن یک فیلتر پولاریزه بسیار مطلوب است. بیشتر فیلترهای مدور(CPL) به شما این امکان را می‌دهد که بر اساس نیاز خود، اثر فیلترینگ را اعمال کنید. به‌عبارت دیگر می‌توانید میزان شدت را کاهش یا افزایش دهید. دو تصویر زیر نشان دهنده نتیجه استفاده یا عدم استفاده از فیلتر پولاریزه می‌باشد:

استفاده از فیلترهای پولاریزه در عکاسی از پاییز
استفاده از فیلترهای پولاریزه در عکاسی از پاییز

تصویر سمت چپ، با استفاده از یک فیلتر پولاریزه و تصویر سمت راست با فیلتر معمولی دوربین ثبت شده اند(میزان بزرگ نمایی 1:1). همانطور که میبنید در تصویر سمت چپ رنگ‌ها از طریق کاهش انتقال نور بسیار ظریف می‌باشند. این نکته را همواره به خاطر داشته‌باشید که فیلترها میزان ورود نور به دوربین شما را کاهش می‌دهند بنابراین قبل از شروع به عکاسی با استفاده از این نوع فیلتر، انجام تنظیمات در حضور نور الزامی می‌باشد.

  استفاده از فیلترهای پولاریزه در عکاسی از رنگ‌ های پاییزی
استفاده از فیلترهای پولاریزه در عکاسی از رنگ‌ های پاییزی

2 – جست‌وجو برای استفاده از رنگ‌های مکمل

یک روش عالی برای عکاسی از رنگ‌ های طبیعی پاییزی، استفاده از رنگ‌های ممکل است. رنگ‌های مکمل، رنگ‌هایی هستند که در خلاف جهت یکدیگر در گردونه رنگ‌های استاندارد قرار می‌گیرند.

گردونه رنگ‌ های مکمل
گردونه رنگ‌ های مکمل

از نظر زیبا‌شناسی استفاده از رنگ‌های مکمل سبب جذابیت بیشتر تصویر می‌شود. نارنجی، قرمز و زرد پرچم‌ دار رنگ‌های پاییزی هستند. جست‌وجو برای یافتن رنگ‌های مکمل به عنوان مثال آبی و بنفش، و استفاده از آنها در عکاسی به زیباتر شدن ترکیبات مورد نظر کمک شایانی خواهد نمود. استفاده از رنگ‌های مکمل را صرفا به عکاسی منظره از فصل پاییز محدود نکنید و سعی کنید در هنگام عکاسی از هر سوژه‌ای از رنگ‌هایی که در گردونه رنگ، در مقابل یکدیگر قرار گرفته‌اند استفاده نمایید.

جست‌وجو برای استفاده از رنگ‌های مکمل در عکاسی از پاییز
جست‌وجو برای استفاده از رنگ‌های مکمل در عکاسی از پاییز

3 – یادگیری نحوه استفاده از آب

آب یکی از عناصر حیاتی کره زمین و نیز یکی از عوامل بسیار مهم برای عکاسی منظره می‌باشد. در فصل پاییز علاوه بر عنصر آب، عناصر دیگر وجود دارند که برای عکاسی مفید می‌باشند به عنوان مثال شبنم یا خاک باران خورده ایده‌های فوق‌العاده‌ای برای عکاسی منظره در فصل پاییز می‌باشند و همواره این نکته را مدنظر قرار دهید که در عکاسی منظره در فصل پاییز حتما از عنصر آب استفاده نمایید زیرا این یک روش ایده‌آل برای بالا بردن سطح کیفیت عکاسی شما از رنگ‌های پاییزی می‌باشد.

استفاده از آب در عکاسی از رنگ‌ های پاییزی
استفاده از آب در عکاسی از رنگ‌ های پاییزی

نکته مهم دیگر برای استفاده از عنصر آب در تصاویر شما، جست‌وجو برای یافتن سوژه‌هایی هست که بوسیله آب تغییر شکل داده‌اند.

عکاسی در پاییز
استفاده از آب در عکاسی از رنگ‌ های پاییزی

4 – استفاده از پنل HSL

آخرین نکته برای عکاسی از رنگ‌های پاییزی، بعد از ثبت عکس می‌باشد اما لازم است توجه کنید که این مورد، به اندازه موارد قبلی ذکر شده، حائز اهمیت نیست. پنل HSL در لایت روم یا نرم‌افزارهای مشابه دیگر، ابزاری برای تنظیم رنگ(H)، اشباع(S) و میزان درخشندگی(L) می باشد.

استفاده از پنل HSL در عکاسی از رنگ‌ های پاییزی
استفاده از پنل HSL در عکاسی از رنگ‌ های پاییزی

این ابزار برای تغییر رنگ‌های جزئی، بدون از‌ بین‌رفتن ترکیب‌بندی رنگی کل عکس می‌باشد. اما در استفاده از این ابزار نباید زیاده‌روی کنید زیرا این ابزار نه تنها امکان تنظیم میزان روشنایی و اشباع رنگ‌ها را به صورت جداگانه فراهم می‌آورد بلکه توانایی تغییر تمامی رنگ‌های یک عکس را دارد.

 تصویر (1) قدرت HSL را در تغییر تمامی رنگ‌های موجود در تصویر (2) را (تنها با چند کلیک) به نمایش می‌گذارد.


نکته پایانی برای عکاسی از رنگ‌ های پاییزی

برای عکاسان منظره در فصل پاییز طیف رنگی متنوعی وجود دارد. رنگ‌ها فرصت‌های بسیار منحصر بفردی برای عکاسی در هر ساعتی از شبانه‎روز فراهم می‌کند. از نکات موجود در این مقاله، برای زیباتر شدن تصاویر خود در فصل پاییز بهره ببرید. اگر شما هم نکاتی در رابطه با عکاسی از رنگ‌های پاییزی دارید، لطفا با ما در میان بگذارید!راستی میتوانید آخرین مطالب ما را از طریق تلگرام و اینستاگرام نیز دنبال کنید. برای عضویت در کانال تلگرام و اینستاگرام بیت گرف روی دکمه زیر کلیک کنید. همچنین فیلم ها با کیفیت های مختلف در یوتیوب هم قرار دارد.

TELEGRAM INSTAGRAM youtube

امتیاز: 0 از ۵ - تعداد رای: 0
اشتراک گذاری این صفحه
گفتگو و سوالات شما در این قسمت میتوانید نظر یا سوال خود را در مورد مقاله یا آموزش مطرح کنید.
دیدگاهتان را بنویسید برای ارسال دیدگاه لازم است در سایت وارد شده یا ثبت نام کنید ...
2 دیدگاه به گفتگوی ما بپیوندید و نظرتان را با ما به اشتراک بگذارید ...
کاربر بیت گرف 1398/07/22

نکته مربوط به رنگ‌های مکمل یه بخش مفهومی و عالی، و همه‌استفاده بود. محشر!
دست شما دردنکنه

    ارسطو اعتمادی 1398/07/22

    درود، از همراهی و نظر شما متشکرم

مطالعه با تمرکز بیشتر
پست های پربازدید هفته 6 پست پربازدید در دسترس شماست!
آموزش هوش مصنوعی استیبل دیفیوژن...

آموزش هوش مصنوعی استیبل دیفیوژن...

مهسا سلطانی
دانلود اسکریپت Motion Bro v4.0.4...

دانلود اسکریپت Motion Bro v4.0.4...

مهدی فریدونی
دانلود و نصب اسکریپت motion...

دانلود و نصب اسکریپت motion...

احسان ملائی
دانلود Adobe Firefly | هوش...

دانلود Adobe Firefly | هوش...

مهدی فریدونی
میدجورنی رایگان و نحوه استفاده...

میدجورنی رایگان و نحوه استفاده...

مهسا سلطانی
جداسازی صدای خواننده از موزیک...

جداسازی صدای خواننده از موزیک...

مهدی فریدونی
دوره روتوش
دوره جامع گرافیک و ویدیو
×