آموزش ها, مقالات آموزشی 8 دقیقه 214

تدوینگر مورد علاقه کارگردانان چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟

چکیدهشما هم تمایل دارید با ویژگی های تدوینگر مورد علاقه کارگردانان آشنا شده و از کارگردان مورد احترامتان بارها دعوت به همکاری شوید؟ به نکات زیر توجه کنید. بسیاری از ما آرزو داریم که با بهترین کارگردانان همکاری کنیم، اما به ندرت از خودمان این سؤال را میپرسیم که آنها در انتخاب تدوینگر  به دنبال […]

شما هم تمایل دارید با ویژگی های تدوینگر مورد علاقه کارگردانان آشنا شده و از کارگردان مورد احترامتان بارها دعوت به همکاری شوید؟ به نکات زیر توجه کنید.

بسیاری از ما آرزو داریم که با بهترین کارگردانان همکاری کنیم، اما به ندرت از خودمان این سؤال را میپرسیم که آنها در انتخاب تدوینگر  به دنبال چه چیزی هستند. در ادامه این مقاله کارگردان برنده جوایز گرگ فرومهولز 9 ویژگی که او به عنوان کارگردان در یک تدوینگر  به دنبال آنهاست را مطرح میکند.


ویژگی تدوینگر مورد علاقه کارگردانان چیست؟

1 – مشارکت خلاق و صادقانه

همکاری، بخش مورد علاقه فروهولز در روند ساخت فیلم است، بنابراین او تدوینگری را ترجیح میدهد که ضمن مشارکت خلاق، در صورت مخالف بودن با نظر او بتواند صحبت کند.

فروهولز از عبارت “بهترین ایده برنده میشود” استفاده میکند. اگر ایده شما بهتر از کارگردان باشد، از آن استقبال خواهد شد. یک تدوینگر خوب یک کارگردان را نیز خوب جلوه میدهد – ارائه ایده های خلاق راه عملی ساختن آن است.

فقط به همه چیز "بله" نگویید، ایده های اصلی خود را ارائه دهید.
فقط به همه چیز “بله” نگویید، ایده های اصلی خود را ارائه دهید.

2 – درک دینامیک تدوینگر/کارگردان

داشتن اعتماد به نفس در وجود تدوینگر چیز مطلوبی است اما نباید فراموش کنید تصمیم گیرنده ی نهایی کارگردان است. بنابراین بله، “بهترین ایده برنده است” اما در نهایت کارگردان باید تصمیم بگیرد که کدام ایده بهترین است.


3 – وقت شناس و آماده

اگر روز کاری از ساعت 9 صبح شروع میشود، پس تدوین نیز از ساعت 9 صبح شروع میشود. قرار نیست دستگاه شما را روشن کند، در زمان کاری وقت چک کردن ایمیل ها و نصب به روز رسانی های نرم افزاری نیست.

یکبار فروهولز برای کار روی ادیتی به خارج از کشور سفر کرد، او با هیجان وارد استودیو شد و تدوینگر با ورود او کامپیوتر خود را روشن کرد سپس رو به او گفت: آنها باید سه ساعت منتظر به روزرسانی سیستم عامل بمانند، بدیهی است این یک رفتار حرفه ای نیست. همراه با شروع روز کاری شما نیز آماده ی کار باشید.


4 – اشتیاق یکی از ویژگی های تدوینگر مورد علاقه کارگردانان است!

به گفته فروهولز، “هیچ چیز بهتر از کسی که در مورد پروژه اشتیاق دارد نیست.” حال و هوای تدوینگر اغلب در خروجی نهایی ظاهر میشود. منفی بافی شما را در این حرفه به جایی نمیرساند، به جز قرار دادن اسم شما در بالای لیست افرادی که هیچ کس نمیخواهد با آنها کار کند.

یکی از ویژگی های تدوینگر مورد علاقه کارگردانان این است که نسبت به حرفه ی خود و افرادی که با آنها کار میکنید دید مثبت داشته باشید.
یکی از ویژگی های تدوینگر مورد علاقه کارگردانان این است که نسبت به حرفه ی خود و افرادی که با آنها کار میکنید دید مثبت داشته باشید.

5 – داشتن صداقت در مورد توانایی ها

ارتباط شفاف و صادقانه همه چیز است، نباید برای راضی کردن، بیش از حد قول بدهید یا حقیقت را تحریف کنید.

فروهولز اخیراً با یک تدوینگر کار کرد که ادعا میکرد طراح گرافیک ماهری است و میتواند آن طرف پروژه را نیز اداره کند، اما در انتها پس از دو ساعت کار، طرحی به شدت نامرغوب ارائه کرد، او در تلاش برای راضی نگه داشتن یک کارگردان، وقت همه را تلف کرد بدون اینکه نتیجه ای داشته باشد.

اگر در مجموعه مهارت‌های شما شکاف‌هایی وجود دارد، پیشاپیش در مورد آن صحبت کنید تا بتوان آن بخش‌های پروژه را برون‌سپاری کرد.


6 – سازماندهی شده

هیچ چیز بهتر از یک تدوینگر با یک سیستم ذخیره‌سازی منظم نیست. با یک سیستم کارآمد، کلیپ های خاص یا فایل های پروژه را میتوان در صورت تقاضا به سرعت ارائه داد. شما دستمزد نمیگیرد که روز خود را به جستجو هارد دیسک های لیبل گذاری شده ضعیف  بگذرانید.


7 – یکی از ویژگی های تدوینگر مورد علاقه کارگردانان رفتار مودبانه است!

وقتی هفته‌ها هر روز را در یک اتاق تاریک با شخصی سپری میکنید، ادب کل تجربه را بسیار لذت‌بخش‌تر میکند. ملاحظه گری یک ویژگی پسندیده است. اگر برای خرید قهوه بیرون میروید به کارگردان نیز پیشنهاد بدهید. این موارد کوچک تفاوت های بزرگی را در روابط ایجاد میکنند.

ادب یکی از مولفه های کار تیمی است.
ادب یکی از مولفه های کار تیمی است.

8 – خواهان یادگیری

یکی از مواردی که همکاری با یک تدوینگر را فوق العاده میکند، استقبال آنها از یادگیری مهارت های جدید است. فرومهولز داستانی را در مورد یک تدوینگر به یاد آورد که پیشاپیش در مورد عدم توانایی در ایجاد جلوه های بصری خاصی با او صحبت کرده بود. (نکته شماره 5 را به خاطر دارید؟)

چند ساعت بعد، تدوینگر با آموزش افکتی که فرومهلز میخواست بازگشت، این عمل او نشانه روشنی از انگیزه و اخلاق کاری بود و از هزینه برون سپاری کارگردان جلوگیری کرد.


9 – انتقادپذیری یکی دیگر از ویژگی های تدوینگر مورد علاقه کارگردانان است!

حساسیت پذیری را کنار بگذارید، نگرش حرفه ای مهم است. انتقاد را شخصی نگیرید، آنقدر شجاع باشید که آن را همان طور که هست بپذیرید و آن را فرصتی برای یادگیری ببینید. پاسخگویی با رعایت ملاحظه به انتقاد راهی فوق‌العاده برای رشد خلاقانه و ارتقای مهارت های تدوین شماست.

تدوین یک صنعت سهل و آسان نیست، شما قرار است مورد انتقاد قرار بگیرید، اگر میخواهید آزرده خاطر شوید انتخاب خودتان است اما نشانه بلوغ عاطفی و حرفه ای شماست. آن را تکان دهید و به چیزی مثبت تبدیل کنید و به کار خود بازگردید.

با شروع هر پروژه و همکاری با کارگردانان جدید این موارد را به خاطر داشته باشید.

به انتقادها به عنوان راهی برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد حرفه خود نگاه کنید.
به انتقادها به عنوان راهی برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد حرفه خود نگاه کنید.

در اینجا برایتان یک چالش مطرح میکنیم: از کارگردانی بپرسید که او هنگام انتخاب تدوینگر به دنبال چه چیزهایی است؛ در پاسخ این پرسش به اطلاعات ارزشمندی خواهید رسید که حرفه ی شما را بهبود میبخشند.راستی میتوانید آخرین مطالب ما را از طریق تلگرام و اینستاگرام نیز دنبال کنید. برای عضویت در کانال تلگرام و اینستاگرام بیت گرف روی دکمه زیر کلیک کنید. همچنین فیلم ها با کیفیت های مختلف در یوتیوب هم قرار دارد.

TELEGRAM INSTAGRAM youtube

امتیاز: 0 از ۵ - تعداد رای: 0
اشتراک گذاری این صفحه
گفتگو و سوالات شما در این قسمت میتوانید نظر یا سوال خود را در مورد مقاله یا آموزش مطرح کنید.
دیدگاهتان را بنویسید برای ارسال دیدگاه لازم است در سایت وارد شده یا ثبت نام کنید ...
4 دیدگاه به گفتگوی ما بپیوندید و نظرتان را با ما به اشتراک بگذارید ...
mohammad hosein Amereh 1400/09/07

به شدت عالی و لذت بخش بود. تمام سعیم رو میکنم که نکات گفته شده را انجام دهم و فراموش نکنم

  تیم پشتیبانی بیت گرف 1400/12/19

  سلام وقت بخیر
  بسیار عالی خوشحالیم مفید بوده برای شما.

کاربر بیت گرف 1400/09/07

مثل همیشه عالی. ممنون از تیم بیت گرف

  تیم پشتیبانی بیت گرف 1400/12/19

  سلام وقت بخیر
  ممنون از شما.

مطالعه با تمرکز بیشتر
پست های پربازدید هفته 6 پست پربازدید در دسترس شماست!
آموزش هوش مصنوعی استیبل دیفیوژن...

آموزش هوش مصنوعی استیبل دیفیوژن...

مهسا سلطانی
دانلود اسکریپت Motion Bro v4.0.4...

دانلود اسکریپت Motion Bro v4.0.4...

مهدی فریدونی
دانلود و نصب اسکریپت motion...

دانلود و نصب اسکریپت motion...

احسان ملائی
دانلود Adobe Firefly | هوش...

دانلود Adobe Firefly | هوش...

مهدی فریدونی
میدجورنی رایگان و نحوه استفاده...

میدجورنی رایگان و نحوه استفاده...

مهسا سلطانی
جداسازی صدای خواننده از موزیک...

جداسازی صدای خواننده از موزیک...

مهدی فریدونی
دوره روتوش
دوره جامع گرافیک و ویدیو
×