آموزش افتر افکت, آموزش پریمیر, آموزش ها 44 دقیقه 4547

معرفی لپ تاپ برای پریمیر و افترافکت | همراه با قیمت

چکیدهمعرفی لپ تاپ برای پریمیر و افترافکت | همراه با قیمت | آپدیت 1402/03/06 همراه با معرفی 8 لپ تاپ برای پریمیر و افترافکت میخواهید لپ تاپ برای پریمیر و بقیه نرم افزارهای گرافیکی خریداری کنید اما دست نگه دارید!!! با خودتان فکر کردید چرا امروزه بیشتر مردم بعد از خرید هر وسیله ای خصوصا […]

معرفی لپ تاپ برای پریمیر و افترافکت | همراه با قیمت | آپدیت 1402/03/06

همراه با معرفی 8 لپ تاپ برای پریمیر و افترافکت

میخواهید لپ تاپ برای پریمیر و بقیه نرم افزارهای گرافیکی خریداری کنید اما دست نگه دارید!!! با خودتان فکر کردید چرا امروزه بیشتر مردم بعد از خرید هر وسیله ای خصوصا لپ تاپ و کامپیوتر، پشیمان می شوند؟ همین چند وقت اخیر بود که با یکی از کاربران خوب بیت گرفی جهت بررسی مشکلی که بعد از خرید لپ تاپ داشتند صحبت می کردیم که متوجه یک موضوع شدیم. کاربر عزیز ما متاسفانه قبل از خرید لپ تاپ فقط با توجه به سلیقه شخصی اقدام به خرید یک لپ تاپ نسبتا میان رده کرده بود که تازه بعد از خرید قصد داشت در مورد حرفه ای که به آن علاقه دارد تحقیق کند و به آن حوزه ورود کند! که این کاملا اشتباست و باعث بروز مشکلات بسیاری می شود.

بنابراین جهت خرید لپ تاپ برای کارهای گرافیکی باید ابتدا نیازمان را مشخص کنیم و بعد با توجه به حوزه ای که قصد ورود به آن را داریم، لپ تاپ مناسب آن را تهیه کنیم. همانطور که میدانید هر حوزه ای از کارهای گرافیکی نرم افزار مخصوص به خود را نیاز دارد و هر نرم افزار هم سخت افزار خاص خودش را نیاز دارد تا بتواند بهترین راندمان و عملکرد را حین انجام پروژه ها به شما بدهد. پس داشتن یک راهنمای خرید لپ تاپ که بتواند از بین این بازار پر رقابت که انبوهی از لپ تاپ ها برای خرید در آن قرار دارند، چند لپ تاپ بینظیر و ویژه را متناسب با نیاز شما دسته بندی و معرفی کند بسیار کمک کننده است.


نکته: مشخصات سخت افزاری لپ تاپ مناسب برای فتوشاپ و به طور کلی لپ تاپ مخصوص طراحی، بسیار نزدیک به لپ تاپ مناسب برای پریمیر و افترافکت است، چون وقتی یک لپ تاپ بتواند پروژه های سنگین نرم افزارهای افتر افکت و پریمیر را به خوبی اجرا کند، دیگر مشکلی در کار با نرم افزارهای سبکی مثل فتوشاپ، ایلاستریتور، لایت روم، ادوبی ایکس دی و بقیه نرم افزارهای ادوبی ندارد.

بنابراین جهت خرید لپ تاپ برای کارهای گرافیکی کافی است فاکتورهایی که موردنیاز اجرای نرم افزارهای قوی تر هستند را مورد بررسی قرار بدهید و وقتی لپ تاپ مورد نظر این فاکتورها را داشت، پس بدون هیچ مشکلی می توانید آن را خریداری کنید.در خرید لپ تاپ برای پریمیر و افترافکت باید به چه نکاتی توجه کنیم؟

ما در آکادمی بیت گرف قصد داریم به زبان خیلی ساده و راحت نکات مهمی که موقع خرید لپ تاپ مناسب کارهای گرافیکی باید به آن ها توجه کنید را در اختیارتان قرار بدهیم تا با آگاهی خریدتان را انجام دهید. قطعا یک لپ تاپ و یک سیستم قطعات و بخش های مختلفی دارند که باید به تک تک آن ها موقع خرید توجه کنید. اما قسمت هایی در لپ تاپ وجود دارند که کار اصلی را برای دستگاه انجام می دهند و شما باید بررسی این بخش ها را در اولویت قرار دهید و با توجه به اینها اقدام به خرید لپ تاپ مناسب رندرینگ یا لپ تاپ مناسب برای فتوشاپ کنید. این بخش ها شامل: پردازنده مرکزی (CPU)، پردازنده گرافیکی (GPU)، مقدار رم لپ تاپ (RAM)، مقدار رم یا حافظه کارت گرافیک (VRAM)، نوع حافظه داخلی و هارد دیسک (SSD یا HDD).

اکنون بگذارید به سراغ بررسی تک تک این بخش ها برویم و کمی دقیق تر به آن ها نگاهی بیندازیم تا ببینیم موقع خرید لپ تاپ برای افترافکت یا بقیه نرم افزارهای گرافیکی باید چطوری قوی بودن یا ضعیف بودن این قطعات را در لپ تاپی که قصد خریداری آن را داریم بررسی کنیم.


 • پردازنده اصلی (CPU):

سی پی یو (CPU) یا همان پردازنده، قلب تپنده لپ تاپ شماست و در خرید لپ تاپ باید به آن توجه ویژه کنید. کار این قطعه سخت افزاری پردازش داده ها در کامپیوتر و لپ تاپ شماست و عملکردهای اصلی دستگاه به عهده پردازنده است. چند شرکت بزرگ هستند که پردازنده تولید می کنند، بنام: Intel ، AMD و Apple که ما در اینجا فقط با Intel کار داریم و به سراغ دوتای دیگر نمی رویم که علت آن هم ضعیف بودن یا ناکارآمد بودن آن ها نیست بلکه بسیار قوی هم هستند. اما از آن جایی که موضوع مقاله ما خرید سیستم برای پریمیر، افترافکت، فتوشاپ، ایلاستریتور و به طور کلی نرم افزارهای حوزه گرافیک است و از طرفی قوی ترین نرم افزارها در این زمینه را شرکت قدرتمند ادوبی تولید می کند. محصولات این شرکت بهترین سازگاری را با پردازنده های شرکت Intel دارند و ما هم فقط این پردازنده را جهت خرید لپ تاپ مناسب کارهای گرافیکی پیشنهاد می کنیم.

پردازنده های اینتل سری های مختلفی دارند که شما در خرید لپ تاپ برای کارهای گرافیکی، باید به سری های Intel Core توجه کنید. مورد بعدی نسل این پردازنده ها است که در حال حاضر لپ تاپی که تهیه می کنید بهتر است حداقل Intel Core i7 باشد و نسل بالایی داشته باشد تا عملکرد بهتری را از آن شاهد باشید. اکنون بگذارید یک مثال بزنیم تا این موضوع بهتر برای شما جا بیفتد. این مدل پردازنده را در نظر بگیرید Intel Core i7 10750h ، این پردازنده سری Intel Core i7 است و نسل آن اولین عدد بعد از i7 است که می شود عدد 10 یعنی ما یک پردازنده از شرکت اینتل با سری i7 و نسل 10 داریم که یکی از مدل های قوی بازار به حساب می آید و اگر لپ تاپ شما از این پردازنده برخوردار باشد، می تواند عملکرد خیلی خوبی را در حین کار با نرم افزارهایی مثل پریمیر و افترافکت به شما بدهد.

تفاوت هایی که سری های پردازنده های اینتل مثل: Intel Core i3 ، Intel Core i5 ، Intel Core i7 و Intel Core i9 با یکدیگر دارند عمدتا در تکنولوژی های استفاده شده در آن ها، تعداد هسته های قرار گرفته در هر یک از آن ها، مقدار حافظه Cache و … است که بسیار اهمیت بالایی دارند.

پردازنده اصلی (CPU) جهت انجام کارهای سنگین گرافیکی
پردازنده اصلی (CPU)

 • پردازنده گرافیکی (GPU) و حافظه پردازنده گرافیکی (VRAM):

پردازنده گرافیکی (GPU) یا همان کارت گرافیک کار پردازش عملیات های گرافیکی را بر عهده دارد و سرعت پردازش عملیات های سنگین را افزایش می دهد. دو شرکت NVIDIA و AMD دوتا از بزرگ ترین شرکت های سازنده کارت گرافیک در دنیا هستند. اما ما برای خرید لپ تاپ برای کارهای گرافیکی سنگین و کار با نرم افزارهای افترافکت، پریمیر، فتوشاپ و … که از نرم افزارهای شرکت ادوبی هستند، فقط به سراغ کارت گرافیک های شرکت NVIDIA می رویم چون نرم افزارهای شرکت ادوبی بهترین سازگاری را با محصولات شرکت NVIDIA دارند. کارت گرافیک های این شرکت سری های مختلفی مانند: MX ، GTX ، RTX و … دارند. یک موضوع دیگر که در انتخاب نوع کارت گرافیک باید به آن توجه کنید، داشتن یا نداشتن فناوری کودا (CUDA) می باشد که این فناوری یک موتور قدرتمند است که بر پایه پردازش موازی، پردازش های لپ تاپ را حین کار با نرم افزارهای گرافیکی مثل افترافکت و پریمیر به طرز قابل توجه ای بهبود و افزایش می دهد. در واقع کارت گرافیک هایی مانند RTX و GTX شرکت NVIDIA که از این فناوری پشتیبانی می کنند، می توانند چندین پردازش را به صورت همزمان انجام دهند که فوق العاده است.

ما پیشنهاد می کنیم در حال حاضر لپ تاپ هایی را خریداری کنید که حداقل از کارت گرافیک Nvidia GeForce GTX 1650 برخوردار هستند تا بتوانید بهترین عملکرد را از آن در نرم افزارهای محبوب و قدرتمند کمپانی ادوبی تجربه کنید (دقت کنید اگر کارت گرافیک لپ تاپی که خریداری می کنید، پایین تر از مدل کارت گرافیکی بود که نام بردیم، مشکل خاصی برای شما نمیاد و نیاز نیست نگران باشید چون این یک توصیه است و وحی منزل نیست، در نهایت شما عملکردی خوبی را از لپ تاپ تان شاهد نخواهید بود و در نسخه های بروزتر نرم افزارهای ادوبی، مانند نسخه های 2021 به بعد دچار مشکل خواهید شد).

کارت گرافیک در واقع برای اجرای خیلی از افکت ها و پلاگین های درون نرم افزارها و پلاگین هایی که به صورت مجزا بر روی نرم افزارهایی مثل افترافکت، پریمیر، فتوشاپ و … نصب میکنید موردنیاز است و کار پردازش گرافیکی را انجام می دهد.

حافظه پردازنده گرافیکی (VRAM) هم برای پردازش های گرافیکی سنگین به شما کمک می کند تا روان تر و بهتر با نرم افزارهایی مثل افترافکت و پریمیر کار کنید. این حافظه برای اجرای فیلم هایی با رزولوشن های 4k  و بالاتر بسیار حائز اهمیت است و پیشنهاد می کنیم کارت گرافیک هایی را انتخاب کنید که حداقل 4 گیگابایت فضای VRAM دارند.

پردازنده گرافیکی (GPU) و حافظه پردازنده گرافیکی (VRAM) برای استفاده در سیستم ها
پردازنده گرافیکی (GPU) و حافظه پردازنده گرافیکی (VRAM)

 • مقدار رم لپ تاپ (RAM):

رم (RAM) یک نوع حافظه است مانند همان حافظه هایی که از آن ها مطلع هستید مثل هارد دیسک و حافظه SSD اما تفاوت آن با این حافظه ها در چیست؟ رم در واقع یک حافظه کوتاه مدت است که تا زمانی که برق به لپ تاپ شما می رسد اطلاعات را در خودش نگه میدارد و با خاموش و روشن شدن لپ تاپ این اطلاعات ذخیره شده در آن پاک می شوند. رم به کمک CPU لپ تاپ شما میاد و کار پردازش را سریع تر می کند (یجورایی داداش بزرگه CPU محسوب میشه!) و اگر بخواهیم به زبان ساده بگوییم، پردازنده (CPU) برای اینکه بتواند از نهایت قدرت خود استفاده کند نیاز به رم در کنار خودش دارد. در واقع رم با سرعت بالایی که دارد کاری می کند که سرعت هارد یا حافظه لپ تاپ، به سرعت پردازش CPU نزدیک شود. بنابراین هنگام خرید لپ تاپ برای کارهای گرافیکی به این قطعه مهم توجه ویژه کنید.

سعی کنید در خرید لپ تاپ مناسب برای پریمیر و افترافکت به حافظه رم (RAM) توجه داشته باشید چون هرچقدر این حافظه بیشتر باشد، اطلاعات بیشتری را می تواند به صورت موقت نگه داری کند و در نتیجه لپ تاپ شما کند نمی شود. این موضوع خصوصا در حین کار با نرم افزار افترافکت اهمیت دارد، چون این نرم افزار به مقدار رم بالایی برای اجرای روان نیاز دارد. بنابراین پیشنهاد ما خرید لپ تاپ هایی است که حداقل رم 8 گیگ دارند. موضوع بعدی فرکانس رم می باشد که تعیین می کند رم (RAM) قرار گرفته شده روی لپ تاپ در بازه های زمانی مدنظر شما چه میزان فعالیت و کار مفید می تواند انجام دهد که هرچقدر این فرکانس بالاتر باشد عملکرد بهتری را از رم (RAM) شاهد خواهید بود.

نکته بعدی که در خرید رم (RAM) و بررسی آن در خرید لپ تاپ برای کارهای گرافیکی سنگین باید به آن توجه کنید، نوع رم (RAM) می باشد. پیشنهاد می کنیم لپ تاپ هایی را تهیه کنید که حداقل رم DDR4 دارند تا سرعت و عملکرد بالاتری را از آن ها شاهد باشید.

مقدار رم لپ تاپ (RAM) مناسب کار با نرم افزارها
مقدار رم لپ تاپ (RAM)

 • حافظه داخلی SSD و هارد دیسک HDD:

حافظه داخلی یا هارد دیسک برای ذخیره اطلاعات لپ تاپ شما استفاده می شود که یکی از قطعات مهم و اثر گذار در سرعت لپ تاپ حتی سرعت روشن شدن لپ تاپ می باشد که موقع خرید باید به آن توجه کنید. برای خرید لپ تاپ برای پریمیر و دیگر نرم افزارهای گرافیکی، لپ تاپی که تهیه می کنید باید حافظه داخلی SSD داشته باشد یا هارد دیسک HDD؟ از آنجایی که سرعت حرف اول را می زند و حافظه های SSD سرعت بسیار بالاتری نسبت به هارد دیسک HDD دارند، پیشنهاد ما استفاده از حافظه SSD است. اما در نظر داشته باشید که شما برای آرشیو اطلاعات تان نیاز به یک هارد دیسک هم دارید که می توانید از لپ تاپ هایی استفاده کنید که هم یک حافظه SSD دارند و هم یک هارد دیسک HDD که بسیار کارآمدتر هستند. به این شکل که شما از حافظه SSD برای نصب ویندوز و بقیه نرم افزارها استفاده می کنید تا سرعت بالاتری در اجرای نرم افزارها داشته باشید و از هارد دیسک برای ذخیره اطلاعاتی مانند: فایل های مهم، فیلم، عکس، موزیک، پروژه ها و … استفاده می کنید. کمی قبل تر در بخش معرفی رم (RAM) به این نکته اشاره کردیم که با خاموش و روشن شدن لپ تاپ، اطلاعات ذخیره شده در آن پاک می شوند. اما در حافظه های SSD و هارد دیسک HDD ها این اتفاق نمی افتد و با قطع برق و خاموش و روشن شدن لپ تاپ، اطلاعات همچنان باقی می مانند.

بهترین لپ تاپ ها برای طراحی دیجیتال و همچنین برای نرم افزارهای گرافیکی سنگین مثل پریمیر و افترافکت، با حافظه SSD حداقل 128 گیگابایت می توانند کار را برای شما بدون مشکل انجام دهند. اما پیشنهاد ما خرید لپ تاپ هایی با حداقل حافظه SSD با حجم 256 گیگابایت است. یکی از علت های آن هم پر شدن سریع می باشد! شما در نظر بگیرید برای مثال در حالت عادی یک حافظه داخلی حجم 256 گیگابایت دارد اما وقتی بر روی آن ویندوز و نرم افزارهای موردنیازتان را نصب می کنید مقداری فضا بابت نصب این نرم افزارها از حافظه SSD شما اشغال می شود و به مرور زمان هم این پر شدن ادامه پیدا می کند که ممکن است باعث بروز مشکلاتی شود. بنابراین در خرید لپ تاپ به این موضوع توجه ویژه داشته باشید.

هارد درایوها انواع مختلفی دارند که شامل: NVMe ، SSD و هارد دیسک معمولی از نوع HDD می باشند. در خرید لپ تاپ برای پریمیر، افترافکت و بقیه نرم افزارهای گرافیکی، توجه به نوع حافظه ها اهمیت بالایی دارد. هارد دیسک HDD که تکلیف آن مشخص است و در بالاتر هم به آن اشاره کردیم.

 اکنون بگذارید به سراغ انواع SSD ها برویم و به صورت خلاصه و مفید با آن ها آشنا شویم.

یک دسته از SSD ها در فرم فاکتور 2.5 اینچی هستند که هم اندازه هارد داخلی لپ تاپ ها هستند و پورت اتصال دهنده آن ها از نوع SATA می باشد. سرعت این حافظه ها حدود 450 تا 650 مگابایت است.

دسته دیگری از SSD ها M.2 هستند که بر اساس رابط کاربری که استفاده می کنند سرعت و عملکرد متفاوتی دارند. یک دسته از M.2 ها از رابط کاربری SATA استفاده می کنند. یک دسته از M.2 ها هم از رابط کاربری PCIe استفاده می کنند. این رابط کاربری نسل های مختلفی مثل PCIe Gen 3 و PCIe Gen 4 دارد که هر کدام از این ها لاین های مختلفی هم دارند. لاین های آن ها 2 لاین و 4 لاین هستند که هر چقدر تعداد این لاین هایی که استفاده می کنند بیشتر باشد، سرعت و عملکرد SSD بهتر است. سرعت این حافظه ها حدود 2500 تا 3500 مگابایت است.

بهترین SSD ها آن هایی هستند که از PCIe Gen 4 پشتیبانی می کنند و سرعت فوق العاده بالایی دارند که سرعتی حدود 5000 مگابایت یا 6000 مگابایت یا حتی بیشتر دارند.

حافظه داخلی SSD و هارد دیسک HDD برای سیستم
حافظه داخلی SSD و هارد دیسک HDD


مانیتور لپ تاپ برای پریمیر و افترافکت باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟

بارها طراحی کردید یا تدوین کردید، از کارتان خروجی گرفتید اما وقتی کار نهایی را برای کارفرما ارسال کردید یا برای دوست تان فرستادید، کار نهایی شما زمین تا آسمان با چیزی که در نرم افزار ساخته بودید تفاوت داشته است! اما چرا؟ علت آن عدم دقت در انتخاب نوع مانیتور مناسب مرتبط با حوزه کاری تان است. اندازه، سایز و رزولوشن مانیتور، دقت نمایش آن، نوع پنل نمایشی و … در انتخاب نمایشگر یا مانیتور لپ تاپ مخصوص طراحی، کار با پریمیر و افترافکت، تدوین فیلم ها و حتی کارهای گرافیکی سنگین موثر هستند.

در حال حاضر بهتر است رزولوشن مانیتور لپ تاپی که تهیه می کنید حداقل 1920 * 1080 پیکسل – Full HD باشد تا بتوانید از تمام منوها و گزینه های نرم افزارهای ادوبی در یک قاب نمایشگر استفاده کنید و به راحتی تدوین کنید یا اگر طراح هستید، به راحتی طراحی کنید و از کار کردن با آن لذت ببرید.

سعی کنید لپ تاپ هایی را تهیه کنید که پنل IPS دارند تا رنگ ها را واقعی و طبیعی تر مشاهده کنید و از کار کردن با لپ تاپ تان لذت ببرید و درصد خطای شما حین تدوین، طراحی و … پایین بیاد. مورد بعدی که باید به آن توجه ویژه کنید پشتیبانی از فضای رنگی sRGB است که بهتر است لپ تاپ هایی که تهیه می کنید که حداقل این فضا را به صورت کامل پوشش دهند یا درصد بالایی از آن را پشتیبانی کنند. در واقع هر چه مانیتور شما به مقدار sRGB 100% نزدیک تر باشد، رنگ ها را واقعی تر و آن طور که هستند مشاهده خواهید کرد و اگر طرحی را طراحی کردید و برای کافرما ارسال کردید، ایشان در هر دستگاهی آن را باز کنند خطایی در کار شما پیدا نمی کنند یا خطای بسیار ناچیزی خواهد داشت که فوق العاده است.

نکته بعدی که جهت خرید لپ تاپ برای کارهای گرافیکی بهتر است به آن توجه کنید، رفرش ریت (Refresh Rate) یا نرخ تازه سازی صفحه نمایش است که می تواند حداقل 60 Hz باشد. اما پیشنهاد ما استفاده از 120 Hz به بالا است چون در تدوین ویدیوهایی که فریم ریت بالاتری دارند دست شما باز تر است و می توانید بدون لگ و کندی یا پرش تصویر ادیت کنید و لذت ببرید. علاوه بر ادیت، در کار کردن های عادی و روزمره و به خصوص بازی کردن هم حس بهتری خواهید داشت.

ویژگی های مانیتور لپ تاپ برای پریمیر و افترافکت
ویژگی مانیتور لپ تاپ برای پریمیر و افترافکت


راهنمای خرید لپ تاپ برای پریمیر و افترافکت

1 – لپ تاپ اقتصادی شماره 1: لپ تاپ ایسوس مدل TUF FX506HC-F15-153050

قیمت: 36 میلیون تومان

سازنده پردازنده مرکزی: Intel

سری پردازنده: Core i5

مدل پردازنده: 11400H

ظرفیت حافظه رم (RAM): 8 گیگابایت

نوع حافظه رم (RAM): DDR4

سازنده پردازنده گرافیکی: NVIDIA

مدل پردازنده گرافیکی: GeForce GTX RTX 3050

حافظه پردازنده گرافیکی: 4 گیگابایت

نوع حافظه داخلی: 512 گیگابایت SSD


یکی از بهترین لپ تاپ های شرکت ایسوس که برای هر نوع ادیت و طراحی عکس با نرم افزارهای فتوشاپ و ایلاستریتور مناسب است. کیفیت ساخت بدنه خوب و سیستم خنک کننده مطلوب که برای کار کردن های طولانی بسیار کارآمد است. این لپ تاپ با دقت صفحه نمایش 1080 * 1920 | Full HD ، اندازه 15.6 اینچ و همچنین صفحه نمایش مات، یکی از بهترین لپ تاپ ها برای طراحی دیجیتال، طراحی لوگو، روتوش عکس ها، تدوین ویدیو و … است. وزنی معادل 2 کیلوگرم دارد و به راحتی قابل حمل به محیط های مختلف می باشد. پردازنده آن Intel Core i5 11400 H از شرکت قدرتمند Intel می باشد که سازگاری کامل با نرم افزارهای شرکت ادوبی دارد و بدون هیچ مشکلی می توانید تمام نرم افزارهای ادوبی را بر روی این لپ تاپ نصب و اجرا کنید که بینظیر است. دارای کارت گرافیک NVIDIA GeForce RTX 3050 با 4 گیگابایت حافظه اختصاصی است، که کمک می کند به راحتی و بدون مشکل قوی ترین پلاگین ها را در نرم افزارهای پریمیر و افترافکت اجرا کرده و از کار کردن با این نرم افزارها لذت ببرید. این لپ تاپ مناسب طراحی سایت و کارهای سبک است که در کنار آن می توانید برای کارهای سنگین و بازی هم از آن استفاده کنید. دارای شارژدهی بسیار خوب باتری تا حدود 3 ساعت می باشد که به راحتی می توانید در محیط های بیرون از آن استفاده کنید. ظرفیت حافظه رم (RAM) آن هم 8 گیگابایت می باشد. پس اگر به دنبال یک لپ تاپ اقتصادی هستید که برای کار کردن با نرم افزارهای پریمیر، افترافکت، فتوشاپ، ایلاستریتور و … مناسب باشد، این همان لپ تاپ است.

لپ تاپ ایسوس مدل TUF FX506HC-F15-153050
لپ تاپ ایسوس مدل TUF FX506HC-F15-153050

2 – لپ تاپ اقتصادی شماره 2: لپ تاپ اچ پی مدل Victus 15-FA0031DX

قیمت: 36 میلیون تومان

سازنده پردازنده مرکزی: Intel

سری پردازنده: Core i5

مدل پردازنده: 12450H

ظرفیت حافظه رم (RAM): 8 گیگابایت (با قابلیت ارتقا تا 32 گیگابایت رم)

نوع حافظه رم (RAM): DDR4

سازنده پردازنده گرافیکی: NVIDIA

مدل پردازنده گرافیکی: GeForce GTX 1650

حافظه پردازنده گرافیکی: 4 گیگابایت

نوع حافظه داخلی: 512 گیگابایت SSD


لپ تاپ اچ پی مدل Victus 15-FA0031DX یکی از لپ تاپ های اقتصادی و خوب حال حاضر بازار ایران است که مناسب کارهای گرافیکی است. این لپ تاپ بدنه ای محکم و با دوام دارد و از کیفیت ساخت بالایی برخوردار است که باعث می شود در جابجایی ها مشکلی برای آن پیش نیاد. اگر با نرم افزارهای فتوشاپ، ایلاستریتور، پریمیر، افترافکت و … کار می کنید و به طور کلی کارهایی در حوزه گرافیک انجام می دهید، این لپ تاپ در این بازه قیمتی می تواند انتخاب مناسبی برای شما باشد. یک لپ تاپ مناسب ادیت عکس و کارهای موشن گرافیک می باشد که دارای نرخ به روز رسانی 144 هرتز است و با اندازه 15.6 اینچ و دقت صفحه نمایش 1080 * 1920 | Full HD که دارد لذت کار کردن به صورت حرفه ای با یک لپ تاپ را برای شما رقم می زند. با این نرخ به روز رسانی می توانید حتی در بازی ها هم بسیار روان کار کنید و این لپ تاپ علاوه بر کارهای گرافیکی برای بازی هم بسیار مناسب است. لپ تاپ اچ پی مدل Victus 15-FA0031DX دارای پردازنده Intel Core i5 12450 H می باشد که با توجه به نسل 10 بودن این پردازنده، می تواند عملکرد بسیار خوبی را در کار با نرم افزارهای گرافیکی سنگین به شما بدهد. در واقع اگر به دنبال لپ تاپ مناسب برای تولید محتوا برای شبکه های اجتماعی هستید، این لپ تاپ یک گزینه خوب برای شماست. همچنین دارای کارت گرافیک NVIDIA GeForce GTX 1650 با 4 گیگابایت حافظه اختصاصی است که با وجود آن می توانید از نسخه های به روز نرم افزارهای شرکت ادوبی استفاده کنید. بنابراین اگر به دنبال بهترین لپ تاپ برای فتوشاپ با قیمت مناسب و همچنین لپ تاپ مناسب برای تدوین، موشن گرافیک و طراحی هستید، این لپ تاپ در این بازه قیمتی با مشخصات عالی یکی از بهترین گزینه ها برای خرید شماست.

لپ تاپ اچ پی مدل Victus 15-FA0031DX
لپ تاپ اچ پی مدل Victus 15-FA0031DX

3 – لپ تاپ اقتصادی شماره 3: لپ تاپ ایسوس مدل TUF Gaming F15

قیمت: بازه 35 تا 37 میلیون تومان

سازنده پردازنده مرکزی: Intel

سری پردازنده: Core i5

مدل پردازنده: 10300H

ظرفیت حافظه رم (RAM): 16 گیگابایت (با قابلیت ارتقا تا 32 گیگابایت رم)

نوع حافظه رم (RAM): DDR4

سازنده پردازنده گرافیکی: NVIDIA

مدل پردازنده گرافیکی: GeForce GTX 1650

حافظه پردازنده گرافیکی: 4 گیگابایت

نوع حافظه داخلی: 1 ترابایت SSD


لپ تاپ ایسوس مدل TUF Gaming F15 یک لپ تاپ با دوام و اقتصادی در بازار محسوب می شود که با اندازه 15.6 اینچ و دقت صفحه نمایش 1080 * 1920 | Full HD یک گزینه بسیار مناسب برای کار با نرم افزارهای گرافیکی مانند پریمیر، افترافکت، فتوشاپ، لایت روم، ایلاستریتور و … می باشد. این محصول تمام فاکتورهای یک لپ تاپ مناسب کارهای گرافیکی را دارد و در این بازه قیمتی یک انتخاب مناسب برای کسانی است که می خواهند یک لپ تاپ با قطعات خوب برای ادیت و طراحی داشته باشند. مقدار رم یک دستگاه 16 گیگابایت است که قابلیت ارتقا تا 32 گیگابایت هم دارد که این فوق العاده کاربردی است. لپ تاپ ایسوس TUF Gaming F15 دارای یک پردازنده Intel Core i5 10300 H می باشد که از پس پردازش انواع کارهای گرافیکی بر میاد و علاوه بر طراحی، تدوین و ادیت ویدیوها می توانید برای بازی هم از آن استفاده کنید که بسیار عالی است. کارت گرافیک این لپ تاپ GeForce GTX 1650 می باشد که به راحتی از نرم افزارهای ادوبی پشتیبانی می کند و دیگر نگران خطاهای متعدد برای عدم شناسایی کارت گرافیک نخواهید بود. بنابراین این دستگاه یکی از بهترین لپ تاپ هایی است که می توانید برای کارهای موشن گرافیک، جلوه های ویژه، تدوین و تیزر سازی، طراحی کاراکتر و ادیت تصاویر از آن استفاده کنید.

لپ تاپ ایسوس مدل TUF Gaming F15
لپ تاپ ایسوس مدل TUF Gaming F15

4 – لپ تاپ حرفه ای: لپ تاپ لنوو مدل IdeaPad Gaming 3-15IAH7

قیمت: 45 میلیون تومان

سازنده پردازنده مرکزی: Intel

سری پردازنده: Core i7

مدل پردازنده: 12650H

ظرفیت حافظه رم (RAM): 16 گیگابایت

نوع حافظه رم (RAM): DDR4

سازنده پردازنده گرافیکی: NVIDIA

مدل پردازنده گرافیکی: GeForce RTX 3050

حافظه پردازنده گرافیکی: 4 گیگابایت

نوع حافظه داخلی: 512 گیگابایت SSD


لپ تاپ لنوو مدل IdeaPad Gaming 3-15IAH7 یکی از بهترین لپ تاپ ها برای تدوین، طراحی و ویرایش تصاویر می باشد. این لپ تاپ با اندازه 15.6 اینچ و دقت صفحه نمایش 1080 * 1920 | Full HD یک گزینه مناسب برای ساعت ها طراحی و تدوین با نرم افزارهای ادوبی می باشد. این لپ تاپ سیستم خنک کننده بسیار خوبی دارد که کمک می کند بهترین عملکرد را با آن تجربه کنید. برای استفاده های طولانی مدت عالی است و از کار کردن با آن لذت می برید. اگر به دنبال خرید لپ تاپ برای پریمیر هستید و می خواهید با یک خرید بتوانید بقیه نرم افزارهایی که در زمینه ادیت و ویرایش عکس و ویدیو هستند را هم اجرا کنید، این لپ تاپ مناسب شماست. کیفیت ساخت فوق العاده و بدنه محکم از نقاط قوت این لپ تاپ محسوب می شود. قلب تپنده آن پردازنده Intel Core i7 12650 H می باشد که از پس هر پردازش سنگینی بر میاد و شما می توانید رندرهای بسیار خوبی با آن بگیرید. این لپ تاپ دارای کارت گرافیک قدرتمند GeForce RTX 3050 با ظرفیت حافظه 4 گیگابایت می باشد که برای ادیت فیلم های 4K بسیار مناسب است. بنابراین اگر قصد خرید لپ تاپ برای کارهای گرافیکی را دارید، لپ تاپ لنوو مدل IdeaPad Gaming 3-15IAH7 انتخاب بسیار مناسبی برای شماست.

لپ تاپ لنوو مدل IdeaPad Gaming 3-15IAH7
لپ تاپ لنوو مدل IdeaPad Gaming 3-15IAH7

5 – لپ تاپ فوق حرفه ای شماره 1: لپ تاپ لنوو مدل Legion 5 Pro

قیمت: بازه 70 تا 92 میلیون تومان

سازنده پردازنده مرکزی: Intel

سری پردازنده: Core i7

مدل پردازنده: 11800H

ظرفیت حافظه رم (RAM): 32 گیگابایت

نوع حافظه رم (RAM): DDR4

سازنده پردازنده گرافیکی: NVIDIA

مدل پردازنده گرافیکی: GeForce RTX 3060

حافظه پردازنده گرافیکی: 6 گیگابایت

نوع حافظه داخلی: 1 ترابایت SSD


لپ تاپ مناسب برای افترافکت و پریمیر نیاز دارید؟ لپ تاپ Legion 5 Pro شرکت لنوو می تواند یکی از بهترین انتخاب ها برای شما باشد. این لپ تاپ دارای اندازه صفحه نمایش 16 اینچ می باشد که یک نمایشگر مناسب برای تدوین و طراحی است. وزنی حدود 2 کیلوگرم دارد که به راحتی قابل حمل می باشد. از بین رقبای هم رده خود در این بازه قیمتی، بهترین و خفن ترین لپ تاپ برای کارهای گرافیکی سنگین مثل بازی، موشن گرافیک های سه بعدی، مدل سازی، تدوین و کارهای جلوه ویژه است. Legion 5 Pro دارای پردازنده Intel Core i7 11800 H می باشد که یکی از قوی ترین های شرکت اینتل است. با وجود این پردازنده نسل 11 قدرتمند، می توانید بهترین رندرها را انجام دهید و پردازش های سنگینی را در نرم افزارهایی مثل افترافکت انجام دهید. این لپ تاپ دارای دقت صفحه نمایش 1600 * 2560 و صفحه نمایش مات می باشد که کمک می کند به راحتی به ادیت کردن بپردازید. نوع صفحه نمایش آن IPS می باشد که فوق العاده عالی است و کمک می کند رنگ ها را به صورت واقعی و بدون اغراق ببینید. بخش هیجان انگیز این لپ تاپ، وجود یک کارت گرافیک GeForce RTX 3060 در دل آن است که از پس هر پردازش گرافیکی و اجرای هر پلاگینی بر میاد. بنابراین اگر می خواهید بدون محدودیت با نرم افزارهای کمپانی ادوبی مانند: فتوشاپ، ایلاستریتور، پریمیر، افترافکت، لایت روم و … کار کنید، این لپ تاپ می تواند یکی از بهترین انتخاب های شما باشد.

لپ تاپ لنوو مدل Legion 5 Pro برای ادیت کارهای گرافیکی
لپ تاپ لنوو مدل Legion 5 Pro

6 – لپ تاپ فوق حرفه ای شماره 2: لپ تاپ ایسوس مدل TUF Dash F15 FX517ZM – B

قیمت: 81 میلیون تومان

سازنده پردازنده مرکزی: Intel

سری پردازنده: Core i7

مدل پردازنده: 12650H

ظرفیت حافظه رم (RAM): 32 گیگابایت

نوع حافظه رم (RAM): DDR4

سازنده پردازنده گرافیکی: NVIDIA

مدل پردازنده گرافیکی: GeForce RTX 3060

حافظه پردازنده گرافیکی: 6 گیگابایت

نوع حافظه داخلی: 1 ترابایت SSD


لپ تاپ ایسوس مدل TUF Dash F15 FX517ZM – B یک لپ تاپ مناسب برای کارهای گرافیکی است که دارای صفحه نمایش 15.6 اینچ و دقت صفحه نمایش 1080 * 1920 | Full HD می باشد که به خوبی می توانید لذت طراحی در نرم افزارهای فتوشاپ و ایلاستریتور را تجربه کنید. همچنین این صفحه نمایش برای تدوین با پریمیر و ساخت جلوه های ویژه با افترافکت مناسب است. قلب تپنده این لپ تاپ محبوب و با کیفیت، پردازنده Intel Core i7 12650H می باشد که به کمک آن می توانید سنگین ترین پردازش ها را انجام دهید. نرخ سازه سازی (Refresh Rate) آن 144 Hz می باشد که به راحتی می توانید به کمک آن هم طراحی و ادیت تان را انجام دهید و هم اگر اهل گیم و بازی های کامپیوتری هستید، با آن لذت بازی کردن با یک لپ تاپ فوق العاده قدرتمند را تجربه کنید. این لپ تاپ دارای کارت گرافیک GeForce RTX 3060 می باشد که به راحتی می توانید از آخرین ورژن نرم افزارهای شرکت ادوبی بر روی آن استفاده کنید، قوی ترین کارها را بسازید و رندرهای عالی به کمک آن بگیرید. مقدار رم (RAM) آن 32 گیگابایت است که با این مقدار رم می توانید چندین نرم افزار را به راحتی و به صورت همزمان باز نگه دارید و به خوبی از آن ها استفاده کنید. لپ تاپ ایسوس مدل TUF Dash F15 FX517ZM – B یک لپ تاپ مناسب پریمیر و افترافکت است و می تواند یکی از گزینه های خرید لپ تاپ برای کارهای گرافیکی برای شما باشد. اگر به کارهای موشن گرافیک علاقه مند هستید و همچنین می خواهید مدلسازی و کارهای VFX هم با لپ تاپ تان انجام دهید، این لپ تاپ می تواند یکی از بهترین انتخاب ها برای شما در این بازه قیمتی باشد.

لپ تاپ ایسوس مدل TUF Dash F15 FX517ZM - B
لپ تاپ ایسوس مدل TUF Dash F15 FX517ZM – B

7 – لپ تاپ فوق العاده قدرتمند شماره 1: لپ تاپ ایسوس مدل ROG Strix SCAR 17 G733ZW-AA

قیمت: بازه 115 تا 146 میلیون تومان

سازنده پردازنده مرکزی: Intel

سری پردازنده: Core i9

مدل پردازنده: 12900H

ظرفیت حافظه رم (RAM): 16 گیگابایت (با قابلیت ارتقا تا 64 گیگابایت رم)

نوع حافظه رم (RAM): DDR5

سازنده پردازنده گرافیکی: NVIDIA

مدل پردازنده گرافیکی: GeForce RTX 3070 Ti

حافظه پردازنده گرافیکی: 8 گیگابایت

نوع حافظه داخلی: 1 ترابایت SSD


یکی از قوی ترین و خفن ترین لپ تاپ های حال حاضر دنیا که برای هر کاری مناسب است. این لپ تاپ با کیفیت ساخت بدنه عالی و مشخصات سخت افزاری فوق العاده، یکی از قدرتمندترین لپ تاپ برای رندرینگ های سنگین، اجرای بازی های بسیار سنگین، مدلسازی و ساخت موشن گرافیک های 3 بعدی و … است. صفحه نمایش این لپ تاپ 17.3 اینچ می باشد و دارای دقت صفحه نمایش 1080 * 1920 | Full HD است که کمک می کند از تدوین و طراحی در نرم افزارهای ادوبی لذت ببرید. نرخ سازه سازی (Refresh Rate) آن 360 Hz می باشد که باعث می شود خیلی روان و نرم با نرم افزارها کار کنید. این لپ تاپ مناسب پریمیر، افترافکت، فتوشاپ، ایلاستریتور و تمامی نرم افزارهای ادوبی می باشد و شما کوچک ترین کندی و هنگ کردن را در آن احساس نخواهید کرد. صفحه نمایش آن مات می باشد که یکی از مزیت های خوب برای یک لپ تاپ مناسب طراحی و تدوین محسوب می شود. بخش هیجان انگیز این لپ تاپ مربوط به پردازنده آن است که یکی از قوی ترین و خفن ترین پردازنده ها در دل آن قرار دارد. لپ تاپ ایسوس ROG Strix SCAR دارای پردازنده Intel Core i9 12900 H می باشد که حرفی برای گفتن باقی نمی گذارد. رم این لپ تاپ تا 64 گیگابایت قابلیت ارتقا دارد که به معنای واقعی بینظیر است. ساعت ها می توانید با آن کار کنید و از کار کردن لذت ببرید. بهترین لپ تاپ مناسب افترافکت و موشن گرافیک می باشد که واقعا بی رقیب است. پردازنده گرافیکی آن GeForce RTX 3070 Ti می باشد که ظرفیت حافظه آن 8 گیگابایت می باشد. این کارت گرافیک از پس هر کاری بر میاد و شما می توانید از آخرین ورژن تمامی محصولات شرکت ادوبی بر روی آن استفاده کنید. قوی ترین و سنگین ترین پلاگین ها را نصب کنید و از کار کردن با آن لذت ببرید. بنابراین اگر به دنبال یک لپ تاپ فوق العاده قدرتمند و خفن هستید که رقیبی نداشته باشد و برای استفاده از هر نرم افزار و بازی کم نیاورد، این لپ تاپ مناسب شماست.

لپ تاپ ایسوس ROG Strix SCAR 17 G733ZW-AA
لپ تاپ ایسوس ROG Strix SCAR 17 G733ZW-AA

8 – لپ تاپ فوق العاده قدرتمند شماره 2: لپ تاپ لنوو مدل Legion 7 16IAX7

قیمت: 180 میلیون تومان

سازنده پردازنده مرکزی: Intel

سری پردازنده: Core i9

مدل پردازنده: 12900HX

ظرفیت حافظه رم (RAM): 32 گیگابایت

نوع حافظه رم (RAM): DDR4

سازنده پردازنده گرافیکی: NVIDIA

مدل پردازنده گرافیکی: GeForce RTX 3080Ti

حافظه پردازنده گرافیکی: 16 گیگابایت

نوع حافظه داخلی: 1 ترابایت SSD


لپ تاپ 16 اینچی لنوو مدل Legion 7 16IAX7 i9 -12900HX 32GB 1SSD RTX 3080Ti WQXGA 165Hz یک لپ تاپ مناسب برای پریمیر و افترافکت است. بدنه مقاوم و محکم این لپ تاپ کمک می کند تا بتوانید در هر محیطی از آن استفاده کنید و در صورت هر گونه خطر احتمالی کمترین آسیب را ببیند. دارای مشخصات فنی فوق العاده عالی است که آن را تبدیل به یک لپ تاپ مناسب برای نرم افزارهای گرافیکی و همچنین یک لپ تاپ گیمینگ رده بالا کرده است. صفحه نمایش این لپ تاپ 16 اینچ می باشد و دارای دقت صفحه نمایش 1600 * 2560 | QHD است. قلب تپنده این لپ تاپ ارزشمند پردازنده Intel Core i9 12900 HX می باشد که به کمک این پردازنده فوق العاده قدرتمند و حرفه ای می توانید از پس سنگین کارها و پردازش های نرم افزاری بر بیایید. پردازنده گرافیکی آن GeForce RTX 3080 Ti می باشد که ظرفیت حافظه آن 16 گیگابایت می باشد. از این لپ تاپ برای طراحی های پیشرفته و فوق العاده در نرم افزارهای فتوشاپ و ایلاستریتور می توانید استفاده کنید که در واقع یک لپ تاپ مخصوص طراحی هم محسوب می شود. نرخ سازه سازی (Refresh Rate) آن 165 Hz می باشد و به لطف این قابلیت می توانید همه چیز را روان و با سرعت بالا تجربه کنید. بدون هیچ مشکلی می توانید بر روی این لپ تاپ از نرم افزارهای پریمیر، افترافکت، ایلاستریتور، فتوشاپ، بلندر، سینما فوردی، تری دی مکس و … استفاده کنید چون این لپ تاپ قادر است به بهترین شکل ممکن از پس پردازش های سنگین پروژه های این نرم افزار بر بیاید و شما لذت استفاده از آن را تجربه کنید. رم این لپ تاپ 32 گیگابایت می باشد که آن را تبدیل به یک لپ تاپ برای پریمیر و افترافکت کرده است. بنابراین اگر به یک لپ تاپ همه کاره احتیاج دارید که خصوصا در کار با نرم افزارهای گرافیکی هیچ مشکلی نداشته باشد و تمام نرم افزارها را به آسانی اجرا کند، این لپ تاپ یک گزینه عالی برای خرید شماست.

لپ تاپ لنوو مدل Legion 7 16IAX7
لپ تاپ لنوو مدل Legion 7 16IAX7


جمع بندی راهنمای خرید لپ تاپ برای پریمیر و افترافکت

تمام توضیحات لازم جهت خرید لپ تاپ برای پریمیر و افترافکت را خدمت شما ارائه کردیم. بنابراین در نظر داشته باشید که برای یک خرید مطمعن و عالی، باید ابتدا نیازتان را مشخص کنید، سپس اطلاعات خوبی از نوع سخت افزار و کارکرد هر قطعه داشته باشید. همچنین نرم افزاری که قصد کار کردن با آن را دارید بررسی کنید تا بدانید این نرم افزار چقدر از منابع سیستم را استفاده می کند. تا هزینه هایی که می خواهید صرف خرید آن کنید، در جای درست و برای قطعات سخت افزاری موردنیازتان هزینه شود و باعث ضرر زدن به خود و خانواده تان نشوید و در نتیجه بهترین خرید را داشته باشید.

ما در این مقاله معرفی لپ تاپ برای کار طراحی و لپ تاپ برای گرافیک را هم انجام دادیم که در واقع همین لپ تاپ هایی که برای پریمیر و افترافکت معرفی شدند مناسب هر کاری خصوصا طراحی گرافیک، طراحی لوگو و به طور کلی هر نوع طراحی می باشند و نیاز نیست به دنبال لپ تاپ های جداگانه ای با عنوان لپ تاپ برای طراحی باشید به این علت که لپ تاپ های معرفی شده آنقدر قوی هستند که از پس هر کاری بر می آیند و نیاز شما را در هر زمینه ای پاسخ می دهند.

تا اینجا یاد گرفتید که جهت خرید لپ تاپ مناسب برای پریمیر و به طور کلی لپ تاپ برای کارهای گرافیکی باید به قطعاتی مثل رم (RAM)، پردازنده مرکزی (CPU)، پردازنده گرافیکی (GPU)، نوع حافظه داخلی، نوع پنل نمایشگر و … توجه کنید تا در کار کردن با نرم افزارهای مدنظرتان به مشکل برنخورید.

اگر این مقاله برای شما مفید بوده و توانسته است مشکل شما را برطرف کند یا اندکی به دانش سخت افزاری شما اضافه کند. خوشحال می شویم نظرات ارزشمندتان را با ما به اشتراک بگذارید.


راستی میتوانید آخرین مطالب ما را از طریق تلگرام و اینستاگرام نیز دنبال کنید. برای عضویت در کانال تلگرام و اینستاگرام بیت گرف روی دکمه زیر کلیک کنید. همچنین فیلم ها با کیفیت های مختلف در یوتیوب هم قرار دارد.

TELEGRAM INSTAGRAM youtube

امتیاز: 0 از ۵ - تعداد رای: 0
اشتراک گذاری این صفحه
گفتگو و سوالات شما در این قسمت میتوانید نظر یا سوال خود را در مورد مقاله یا آموزش مطرح کنید.
دیدگاهتان را بنویسید برای ارسال دیدگاه لازم است در سایت وارد شده یا ثبت نام کنید ...
6 دیدگاه به گفتگوی ما بپیوندید و نظرتان را با ما به اشتراک بگذارید ...
hamed ata 1403/02/08

با سلام و وقت بخیر
من قصد خرید لپ تاپ سری IdeaPad Gaming 3 رو دارم
این نمونه که شما قرار دادین i7 12650 RTX 3050 هستش
میخواستم بپرسم خیلی فرق در cpu 12650 با 12700 اینتل هست؟؟ و یا خیلی فرق بین RTX 3050 با 3050ti و یا حتی 3060 هست که آدم هزینه بیشتری بین 4 5 میلیون کنه؟
و اینکه توی این رنج قیمت و مشخصات سخت افزاری، لپ تاپ های ایسوس و اچ پی هم هستش. شما نظرتون بازم روی لنوو هست؟
ممنون میشم این ابهامات زیاد منو پاسخ بدین تا از بلاتکلیفی دربیام و راحت بتونم خرید کنم.

  تیم پشتیبانی بیت گرف 1403/02/10

  سلام وقت بخیر
  نه فرق خاصی نیست میتونید همانی که برای شما مقرون به صرفه تر هست رو تهیه کنید.
  برای انتخاب برند هم میتونید به غیر از لنوو از ایسوس و اچ پی هم استفاده کنید اینها هم بسیار با کیفیت هستند.

کاربر بیت گرف 1402/06/28

بسیار اموزنده بود مطالب بالا
من از طریق کلاس پریمایر با سایت خوب شما اشنا شدم
خیلی مرتب و طبقه بندی شده مطلب گذاشتید

  ارسطو اعتمادی 1402/06/28

  سپاس از همراهی شما

کاربر بیت گرف 1401/05/19

اساسی ترین چیزی بود که نیاز داشتم. ممنونم از شما
چیزی که هفته هاست ذهنم درگیره و هنوز نتونستم پیدا کنم. کاش در قسمت پیشنهادات از برندهای دیگه هم میگفتید مثه اپل که حداقل ترین مدل دستگاه از این برند کدام است برای این نیاز ما. به هر حال ممنون از شما

  تیم پشتیبانی بیت گرف 1401/05/21

  سلام وقت بخیر
  ممنونیم از شما بابت به اشتراک گذاشتن دیدگاه تان با ما.
  خوشحالیم کاربردی بوده برای شما.
  در مورد لپ تاپ های مک باید توجه داشته باشید که چندان مناسب کار با تدوین و پریمیر نیستند و لپ تاپ های ویندوزی بسیار مناسب تر هستند.

مطالعه با تمرکز بیشتر
پست های پربازدید هفته 6 پست پربازدید در دسترس شماست!
آموزش هوش مصنوعی استیبل دیفیوژن...

آموزش هوش مصنوعی استیبل دیفیوژن...

مهسا سلطانی
دانلود اسکریپت Motion Bro v4.0.4...

دانلود اسکریپت Motion Bro v4.0.4...

مهدی فریدونی
دانلود و نصب اسکریپت motion...

دانلود و نصب اسکریپت motion...

احسان ملائی
دانلود Adobe Firefly | هوش...

دانلود Adobe Firefly | هوش...

مهدی فریدونی
میدجورنی رایگان و نحوه استفاده...

میدجورنی رایگان و نحوه استفاده...

مهسا سلطانی
جداسازی صدای خواننده از موزیک...

جداسازی صدای خواننده از موزیک...

مهدی فریدونی
دوره روتوش
دوره جامع گرافیک و ویدیو
×