آموزش عکاسی, آموزش ها 7 دقیقه 984

6 نکته فیلم برداری در نور خورشید

چکیدهدر این مقاله (فیلم برداری در نور خورشید) گردآوری شده، برای پروژه ویدیویی بعدی خود برخی از نکات مربوط به خنک نگه داشتن و فیلمبرداری با کیفیت در زیر نور خورشید را بررسی  خواهیم کرد. در تابستان، آفتاب بیابان فوق العاده گرم است. بعد از چند کیلومتر رانندگی خارج از شهر چشم انداز وسیع بیابان […]

در این مقاله (فیلم برداری در نور خورشید) گردآوری شده، برای پروژه ویدیویی بعدی خود برخی از نکات مربوط به خنک نگه داشتن و فیلمبرداری با کیفیت در زیر نور خورشید را بررسی  خواهیم کرد.

در تابستان، آفتاب بیابان فوق العاده گرم است. بعد از چند کیلومتر رانندگی خارج از شهر چشم انداز وسیع بیابان آشکار میشود که انگار از هر طرف بی انتها است؛ ماشین را کنار جاده آسفالت نگه میدارم تا در کنار فنس ها دوربین و سه پایه را تنظیم کنم. زمان فیلم برداری در اواسط  روز و در معرض تابش شدید نور آفتاب، باید بیش از یک فیلم برداری عادی حواستان باشد. نه تنها باید ترکیب بندی (کامپوزیشن) کار را انجام دهید، بلکه باید از خودتان و تجهیزاتتان در مقابل گرمای بیش از حد محافظت کنید از یک فیلم برداری انفرادی در دشت ها و مزارع گرفته تا سایر پروژه های فیلم برداری در شرایط آب و هوایی گرم، در اینجا نکاتی را خواهیم گفت که هنگام کار در زیر نور آفتاب باید بخاطر بسپارید.


6 نکته فیلم برداری در نور خورشید

1 – ایمن و خنک بمانید

شماره یک: لطفا زنده بمانید! حواستان باشد دچار گرما زدگی، بی آبی و نیش زدگی توسط یک مار نشوید به علاوه، دوربین نیز باید در شرایط و دمای مناسب نگهداری شود. این به معنی آماده بودن برای عقب نشینی یا موقعیت اورژانسی است. درتابستان های گرم سایه ها فقط یک انتخاب نیستند بلکه برای پیشگیری و حفظ ایمنی هستند؛ شاید بتوانید در آب وهوای سرد سهل انگار باشید اما در آب و هوای گرم نوشیدن و به همراه داشتن آب کافی یک احتیاط  کاملا جدی است. در سایت بیت گرف میتوانید مقالات بیشتری درمورد محافظت دوربین در گرما مطالعه کنید.

 

سعی کنید خودتان را خنک نگه دارید.
سعی کنید خودتان را خنک نگه دارید.

2 – برای مانیتور سایبان نصب کنید

بعد از ایمنی مهم ترین مسئله دید است. برخی دوربین ها مثل Canon 5D Mark IV، دارای مانیتوری در پشت دوربین هستند در نور شدید خورشید، این مسئله به سرعت برای مشاهده و تنظیم شات ها مشکل ساز خواهد شد. دوربین های دیگر ممکن است دارای  نمایشگرهای جانبی باشند که قابلیت چرخش دارند. در هر صورت، شما باید راهی برای ایجاد سایه پیدا کنید تا بتوانید بهینه بودن مانیتور خود را مشاهده کنید. علاوه بر این که میتوانید کاور های مخصوص مانتیور بخرید میتوانید به صورت دست ساز یک کاور و سایه بان بسازید.

برای مانیتور سایبان نصب کنید.
برای مانیتور سایبان نصب کنید.

3 – F-Shop بالا

اگر در این مورد تازه کار هستید، به سرعت خواهید فهمید که چه میزان نور شدید به شاتر (F-STOP) دوربین فشارمی آورد تا از سوختن جزئیات در هایلایت های عکس شما جلوگیری کند. قبل از استفاده از برخی ترفندها برای تاریک کردن نور ورودی (بیشتر در مورد موارد زیر)، باید بدانید که F-stop برای عکس شما به چه معناست. F-stop بالا به معنای عمق میدان وسیع تر است که همیشه چیز بدی نیست. برای اطلاعات بیشتر در مورد معنی بالا و پایین بودن دیافراگم  به مقالات دیگر بیت گرف رجوع کنید.

F-Stop بالا در فیلم برداری در نور خورشید.
F-Stop بالا در فیلم برداری در نور خورشید.

4 – در فیلم برداری در نور خورشید از فیلترهای ND استفاده کنید

بعد از آشنایی و درک نور و دیافراگم شاید بخواهید از فیلترهای ND استفاده کنید. برخی دوربین ها فیلتر داخلی دارند و برخی در انتهای لنز تعبیه شده است. فیلترهای ND کارایی بیشتر از کاهش نور دارند و به شما کمک میکنند درحالی که روی عمق میدان کنترل دارید رنگ و کنتراست بیشتری از تصویر استخراج کنید.

در فیلم برداری در نور خورشید از فیلترهای ND استفاده کنید.
در فیلم برداری در نور خورشید از فیلترهای ND استفاده کنید.

5 – آفتاب و سایه ها را دنبال کنید

ممکن است بگویید بیرون رفتن در وسط روز در حالی که دمای هوا 38 درجه است ایده وحشتناکی است و ما قطعا با شما موافق هستیم. اول به این دلیل که خودتان را در شرایط خطرناکی قرار میدهید، دوم  ممکن است عکسهای شما از تمام پویایی هایی که در ساعات خنک روز به دست می آورید برخوردار نباشند. با این حال، گاهی اوقات ممکن است دلتان ترکیب بندی زیبای بدون سایه را که در اواسط روز به دست می آید تصویربرداری کنید.

آفتاب یکی از زیباترین عناصر پویا و جذاب برای عکاسی در روز است، دنبال کردن لوکیشن آفتاب و سایه هایی که ایجاد میکند گزینه های بیشتری برای ایجاد ترکیب بندی های خلاق به وجود می آورد.

آفتاب و سایه ها را دنبال کنید.
آفتاب و سایه ها را دنبال کنید.

6 – در فیلم برداری در نور خورشید مکان خود را مشخص کنید

تصویربرداری در زیر نور خورشید مستلزم این است که بدانید چه می خواهید و سپس مطمئن ترین و بهترین راه برای گرفتن عکس های خود پیدا کنید. اگر ساعات جادویی روز را میخواهید باید خیلی زودتر بیدار شوید تا به لوکیشن مورد نظرتان بروید و قبل از آن که خورشید به بیشترین گرمای خود برسد کارتان را تمام کرده باشید. از همه ابزارها و منابعی که در اختیار دارید استفاده کنید تا خود و عکس هایتان را ایمن، در سایه، پویا و عالی نگه دارید.

 

مکان خود را مشخص کنید.
مکان خود را مشخص کنید


راستی میتوانید آخرین مطالب ما را از طریق تلگرام و اینستاگرام نیز دنبال کنید. برای عضویت در کانال تلگرام و اینستاگرام بیت گرف روی دکمه زیر کلیک کنید. همچنین فیلم ها با کیفیت های مختلف در یوتیوب هم قرار دارد.

TELEGRAM INSTAGRAM youtube

امتیاز: 0 از ۵ - تعداد رای: 0
اشتراک گذاری این صفحه
گفتگو و سوالات شما در این قسمت میتوانید نظر یا سوال خود را در مورد مقاله یا آموزش مطرح کنید.
دیدگاهتان را بنویسید برای ارسال دیدگاه لازم است در سایت وارد شده یا ثبت نام کنید ...
مطالعه با تمرکز بیشتر
پست های پربازدید هفته 6 پست پربازدید در دسترس شماست!
آموزش هوش مصنوعی استیبل دیفیوژن...

آموزش هوش مصنوعی استیبل دیفیوژن...

مهسا سلطانی
دانلود اسکریپت Motion Bro v4.0.4...

دانلود اسکریپت Motion Bro v4.0.4...

مهدی فریدونی
دانلود و نصب اسکریپت motion...

دانلود و نصب اسکریپت motion...

احسان ملائی
دانلود Adobe Firefly | هوش...

دانلود Adobe Firefly | هوش...

مهدی فریدونی
میدجورنی رایگان و نحوه استفاده...

میدجورنی رایگان و نحوه استفاده...

مهسا سلطانی
جداسازی صدای خواننده از موزیک...

جداسازی صدای خواننده از موزیک...

مهدی فریدونی
دوره روتوش
دوره جامع گرافیک و ویدیو
×