مقالات آموزشی, هوش مصنوعی 14 دقیقه 780

استایل punk در هوش مصنوعی

چکیدهدر این مقاله به تعریف استایل punk در هوش مصنوعی پرداخته و 15 نوع از استایل‌های پانک را معرفی کرده و توضیحات لازم را درباره آن‌ها داده‌ایم. همچنین برای هر کدام مثال‌های تصویری آورده‌ایم که به طور کامل این موضوع برای شما روشن شود تا بتوانید در تولید تصاویر خلاقانه با هوش مصنوعی از آن‌ها استفاده کنید.

در این مقاله می‌خواهیم استایل punk در هوش مصنوعی را با یکدیگر بررسی کنیم. این استایل از محبوب‌ترین استایل‌ها در بین مخاطبان و کاربران هوش مصنوعی است. ولی به احتمال زیاد تا به الان با 2 یا 3 مدل از این استایل‌ها آشنا شده‌اید. باید به شما بگوییم که تعداد استایل punk در هوش مصنوعی بسیار بیش‌تر از چیزی است که شما فکرش را می‌کنید. در ادامه راجع به این‌که اصلا این استایل چه چیزی است و همین‌طور راجع به مدل‌های گوناگون این استایل با ذکر مثال تصویری صحبت می‌کنیم.

تعریف استایل punk در هوش مصنوعی

سبک‌ punk معمولا تعریفی از فناوری در یک دوره زمانی را نشان می‌دهد و آن‌قدر به این تعریف پر و بال می‌دهد تا به یک تصویر خیالی و یا فانتزی برسد. البته در این مورد اختلاف نظرهایی نیز وجود دارد. بعضی از افراد معتقد هستند که استایل punk باید درباره شورش، جدایی اجتماعی و مخالفت با دولت بزرگ باشد. ولی واقعیت این است که امروزه بسیاری از آثاری که در این سبک‌ها تولید می‌شوند، راه خود را از این موضوعات جدا کرده‌اند.

به طور کلی فرهنگ punk (پانک) در مورد ضد اقتدارگرایی، ضد شرکت‌های بزرگ و آزادی شخصی است. در دنیای ادبی، این امر اغلب در ژانر علمی تخیلی دیده می‌شود، جایی که اضطراب‌ها و مشکلات و مسائل کنونی را می‌توان به شکلی خارق‌العاده بررسی کرد. بسیاری از این ژانرها به دلیل ارزش زیبایی شناختی (جذابیت بصری) در رسانه‌های تصویری انتخاب شده‌اند. در ادامه این مقاله، هر کدام از این سبک‌ها که در واقع زیرمجموعه استایل punk در هوش مصنوعی هستند را با هم بررسی می‌کنیم.

شما می‌توانید از نصب استیبل دیفیوژن شروع کرده و آموزش‌های رایگان هوش مصنوعی بیت گرف را دنبال کنید.

1. StonePunk

استایل stonepunk در واقع تعریفی از یک جامعه مدرن بر اساس عناصر طبیعی در عصر حجر است. این نام ممکن است کمی عجیب به نظر برسد، زیرا درباره عصر حجری است که پیشرفت کرده ولی تکامل نیافته است، اما در واقع می‌تواند یک مفهوم جالب با تصاویری خیره‌کننده باشد. اگر تمایل دارید می‌توانید از این استایل‌ها در میدجورنی رایگان نیز استفاده کنید.

stonepunk یکی دیگر از استایل punk در هوش مصنوعی

2. Sandal Punk/ BronzePunk

یکی دیگر از استایل punk در هوش مصنوعی، استایل sandal punk یا bronze punk است. برای فهمیدن تعریف sandal punk باید به زمانی برگردیم که همه صندل می‌پوشیدند. سپس چند اختراع ساده مرتبط با آینده را در اختیار آن‌ها قرار دهیم. در واقع این سبک مربوط به استفاده از تکنولوژی در دنیای کلاسیک باستانی (زمان ارسطو و افلاطون) و مربوط به تمدن‌های یونان و روم باستان است. می‌توان به عنوان نمونه به فیلم Gods of Egypt  اشاره کرد. (اواخر پیش از میلاد – 1000 پس از میلاد)

sandalpunk یکی دیگر از استایل punk در هوش مصنوعی

3. Clock Punk

Clockpunk مکانیسم و کارایی یک ساعت را در سطح پیشرفته و بسیار جالبی تصور می‌کند. جالب‌ترین قسمت کلاک پانک این است که برخی از چیزهایی که به تصویر می‌کشد، از نظر تئوری کاملا امکان‌پذیر است، فقط بسیار ناکارآمد است. مکانیسم‌های ساعت می‌توانند بسیار پیچیده و چشم‌گیر باشند، اما نیاز به نگهداری و تلاش زیادی دارند. این سبک punk اغلب دارای زیبایی شناسی قرن هجدهم است که از دربار فرانسوی ورسای و گرجی‌ها الهام گرفته شده است. (سال 1600-1700 میلادی)

clockpunk یکی دیگر از استایل punk در هوش مصنوعی

4. SteamPunk

در سبک steampunk همه‌چیز مربوط به دوران ویکتوریا و فناوری مبتنی بر چرخ‌دنده‌ها، موتور و قدرت بخار است. این سبک پانک به طور خاص مرتبط با امپراطوری بریتانیا در قرن 19 می‌باشد. این سبک از محبوب‌ترین استایل‌ها است و برخی آن را یکی از استایل‌های اصلی می‌دانند. (سال 1850-1890 میلادی)

استایل steampunk در هوش مصنوعی

5. CattlePunk

این سبک در واقع شبیه steampunk است با این تفاوت که درباره کابوی‌ها و غرب آمریکا می‌باشد. اگر وحشی‌ها هنوز هم وجود داشتند و از تکنولوژی‌های عجیبی استفاده می‌کردند، استایل cattlepunk را می‌ساختند. (دهه 1870 میلادی)

استایل cattlepunk در هوش مصنوعی

6. Dungeon Punk

این سبک در واقع، یک استایل punk در هوش مصنوعی است که سعی دارد نگاه خشک و بدبینانه CyberPunk و Steampunk را در یک محیط قهرمانانه فانتزی اعمال کند. در این‌جا ترکیب تکنولوژی‌، دوران رنسانس و المان‌های جادویی را داریم. با توجه به این‌که این سبک punk شامل شماتیک جادویی است، به سختی می توان آن را در یک دوره زمانی قرار داد، اما می‌توان گفت که بیش‌تر شامل فرهنگ رنسانس با ظاهری شبیه به steampunk است.

dungeonpunk یک نمونه از سبک punk

7. OceanPunk

در مورد چگونگی تعریف Oceanpunk اختلاف نظر وجود دارد. بیش‌تر افراد آن را به عنوان steampunk با تاکید بر دریانوردی می‌دانند، و از آن به عنوان یک آخرالزمان دریایی یاد می‌کنند که همه‌جا را سیلاب فرا گرفته است. با این حال، افراد دیگری آن را به عنوان یک جامعه ناپلئونی کاملاً چوبی می‌دانند. این‌که کدام تعریف را انتخاب کنید، به عهده خودتان است. (دهه 1800 یا 1880 میلادی)

استایل oceanpunk

8. DieselPunk

استایل Dieselpunk یک استایل معروف و قابل توجه است و شاید بعد از Steampunk شناخته شده‌ترین باشد. سبک Dieselpunk، جنگ جهانی اول، جنگ جهانی دوم و دوره بین جنگ را تجسم می‌کند و تصورات خود را راجع به صنعت، فناوری و زیبایی آن به تصویر می‌کشد. دوره شروع آن به طور کلی، آغاز جنگ جهانی اول است. در حالی که Steampunk به طور کلی نسبت به فناوری و روشی که پیشرفت‌ها می‌تواند به بشریت کمک کند خوش‌بین است، دیزل پانک بازتابی از دوره خود یعنی جنگ و نابودی است. (سال 1930-1940 میلادی)

استایل dieselpunk

9. AtomPunk

یکی دیگر از استایل punk در هوش مصنوعی Atompunk است، این سبک مدرن اواسط قرن 20، انقلاب هسته‌ای و عصر سفر به فضا را به کار می‌گیرد و همه آن‌ها را با هم ترکیب می‌کند تا چیزی کاملاً شیک و براق خلق کند. مجموعه‌ فیلم‌های Fallout، Futurama و The Incredibles واقعا Atompunk را به خوبی نمایش می‌دهند. (سال 1945-1975 میلادی)

atompunk نمونه‌ای از سبک punk

10. DesertPunk

Desertpunk همیشه یک محیط آخرالزمانی نیست، اما مشهورترین نمونه آن قطعاً چنین است. بیش‌تر در مورد انطباق فناوری با محیط‌های بیابانی فوق‌العاده خشن است. عناصر سبک پانک را می‌توان در مبارزات اجتماعی که یک آخرالزمان به وجود می‌آورد مشاهده کرد. Desertpunk ممکن است اغلب منظره‌ای سیاسی را ببیند که تحت سلطه جنگ‌سالاران یا گروه‌های تبهکار است، به همراه تصویری از یک فرد غیرنظامی و عادی که برای امرار معاش می‌چرخد. مکس دیوانه معروف‌ترین فیلم Desertpunk است. (زمان حال)

استایل desertpunk

11. CapePunk

استایل capepunk، جهانی را بررسی می‌کند که در آن superheroها واقعی هستند و وجودشان کاملا عادی و طبیعی است. مانند فیلم‌های X-Men و Hero. (زمان حال)

استایل capepunk

12. Gothic Punk

اگر می‌خواهید در استایل punk در هوش مصنوعی، استایل Gothic punk را شناسایی کنید، باید به معماری اوایل دهه 2000، کلان شهر‌ها و عناصر ماوراء‌الطبیعه تاریک و ترس‌ناک نگاه کنید. مکانی که مانند دنیای واقعی امروزی است، فقط موجودات ماوراء الطبیعه مختلف دنیا را درست در زیر سطح شهر، کنترل می‌کنند و در بهترین حالت با انسان به عنوان گاو و در بدترین حالت مانند حیوانات موذی رفتار می‌کنند. بازی Vampire: The Masquerade دقیق‌ترین و بهترین نمونه از این سبک است. نمونه‌های دیگری که به ذهن می‌رسند عبارت‌اند از: پسر جهنمی و دنیای زیرین. (زمان حال)

استایل gothicpunk

13. SolarPunk

سبک solar punk بر اساس یک جامعه پانک حول انرژی‌های تجدیدپذیر شکل گرفت. بعد از این‌که همه پانک‌های دیگر دنیا را خراب می‌کنند، این یکی آن را دوباره کنار هم می‌گذارد. این یک پانک نسبتا جدید (2014) است. این سبک، پیام‌های دوست‌دار محیط‌زیست را با هنر نو و معماری الهام گرفته از آفریقا ترکیب می‌کند و آینده‌ای عجیب و غریب نئوکلاسیک ایجاد می‌کند. Solarpunk شروع به کار کرده است و اکنون در حال کمک به جنبش‌های سیاسی محیطی برای آینده است. برای نمونه‌ می‌توان به فیلم فراموشی با بازی تام کروز اشاره کرد. (زمان آینده)

استایل solarpunk در هوش مصنوعی

14. BioPunk

Biopunk پسر عموی بیولوژیکی Cyberpunk است.

هر دو سبک پانک معمولا در یک دوره زمانی بسیار مشابه اتفاق می‌افتند، در biopunk، فلز و فناوری با هک بیولوژیکی، اصلاح ژنتیکی و بهبود ارگانیک، جایگزین شده است. شاید بیوپانک حتی بیش‌تر از cyberpunk به حریم شخصی و خصوصی افراد نفوذ کند، با فناوری‌هایی مانند ردیابی ژنتیک، دست‌کاری و طراحی جنین‌ها و شبیه‌سازی که در این ژانر گسترده شده است.

سایبرپانک اغلب به انسان در مقابل ماشین نگاه می‌کند، اما بیوپانک مضامین انسان در مقابل پساانسان را به خود می‌گیرد. سوال بزرگی که بیوپانک می‌پرسد این است که از کجا باید انسان بودن را متوقف کرد؟ وقتی هیچ یک از ژانرها به حد افراط کشیده نمی‌شوند، ممکن است عناصر بیوپانک و سایبرپانک را در یک محیط پیدا کنید. یعنی هر دو سبک punk بسیار شبیه به یکدیگر هستند. (زمان آینده)

استایل biopunk

15. CyberPunk

استایل Cyberpun پدربزرگ تمام پانک‌ها است و به آینده‌ای نزدیک اشاره دارد و بر تغییرات سریع تکنولوژی تمرکز کرده است. اغلب شامل دولت‌های دیستوپیایی می‌شود که از فناوری برای هجوم به زندگی‌ها استفاده می‌کند و همچنین راجع به بیگانه‌گانی است که در نقش شخصیت‌های اصلی در یک جامعه زندگی می‌کنند. تم این سبک پانک اغلب گرد و غباری، تیره و از نظر زیبایی‌شناسی به سمت استایل‌های صنعتی است. به عنوان مثال می توان به Blade Runner، Altered Carbon و The Matrix اشاره کرد. (زمان آینده)

cyberpunk مهم‌ترین استایل punk در هوش مصنوعی

در این مقاله به 15تا از مهم‌ترین استایل punk در هوش مصنوعی پرداختیم. درباره هر کدام توضیح دادیم که نمایان‌گر چه چیزهایی هستند، چه داستانی دارند و چه دوره‌ای از زمان را نشانه گرفته‌اند، همچنین برای هرکدام مثال‌های تصویری را با هوش مصنوعی تولید کردیم تا بتوانید به‌طور بصری با مفهوم این سبک‌ها آشنا شوید. حالا می‌توانید با خیال راحت با توجه به سبک کاری خود و مفهومی را که می‌خواهید به مخاطب ارائه دهید، استایل punk مورد نظر خود را انتخاب کنید.


راستی میتوانید آخرین مطالب ما را از طریق تلگرام و اینستاگرام نیز دنبال کنید. برای عضویت در کانال تلگرام و اینستاگرام بیت گرف روی دکمه زیر کلیک کنید. همچنین فیلم ها با کیفیت های مختلف در یوتیوب هم قرار دارد.

TELEGRAM INSTAGRAM youtube

امتیاز: 0 از ۵ - تعداد رای: 0
اشتراک گذاری این صفحه
گفتگو و سوالات شما در این قسمت میتوانید نظر یا سوال خود را در مورد مقاله یا آموزش مطرح کنید.
دیدگاهتان را بنویسید برای ارسال دیدگاه لازم است در سایت وارد شده یا ثبت نام کنید ...
مطالعه با تمرکز بیشتر
پست های پربازدید هفته 6 پست پربازدید در دسترس شماست!
آموزش هوش مصنوعی استیبل دیفیوژن...

آموزش هوش مصنوعی استیبل دیفیوژن...

مهسا سلطانی
دانلود اسکریپت Motion Bro v4.0.4...

دانلود اسکریپت Motion Bro v4.0.4...

مهدی فریدونی
دانلود و نصب اسکریپت motion...

دانلود و نصب اسکریپت motion...

احسان ملائی
دانلود Adobe Firefly | هوش...

دانلود Adobe Firefly | هوش...

مهدی فریدونی
میدجورنی رایگان و نحوه استفاده...

میدجورنی رایگان و نحوه استفاده...

مهسا سلطانی
جداسازی صدای خواننده از موزیک...

جداسازی صدای خواننده از موزیک...

مهدی فریدونی
دوره روتوش
دوره جامع گرافیک و ویدیو
×