گرافیک دیزاین, مقالات آموزشی 15 دقیقه 999

20 سایت کاربردی که هر دیزاینری باید بشناسد

چکیدهدر این مقاله به معرفی 20 تا از بهترین سایت ها برای دیزاینرها می‌پردازیم. با استفاده از این سایت ها می‌توانید تمام ابزارهای مودنیاز خود برای طراحی را به طور رایگان دانلود کنید، همچنین سایت های مرجعی را برای مطالعه مقالات و کتاب‌های تخصصی گرافیک معرفی کرده‌ایم. شما می‌توانید از این سایت ها برای ایده‌یابی و همچنین اشتراک‌گذاری آثار خود نیز استفاده کنید.

در این مقاله می‌خواهیم به معرفی 20 تا از بهترین سایت ها برای دیزاینرها بپردازیم. احتمالا برای شما هم پیش آمده است که احساس کنید، تمام کارهایتان تکراری شده و دیگر خلاقیتی در آن‌ها دیده نمی‌شود. این موضوع به این دلیل است که در یک چرخه ذهنی مانده‌اید و ایده‌های جدید را به ذهن خود راه نداده‌اید. برای این کار باید کارهای دیگران را دیده و تحلیل کنید. برای افزایش خلاقیت حتما مقالات خلاقیت در گرافیک دیزاین، افزایش خلاقیت با نوشتن و خلاقیت در ایده پردازی را مطالعه کنید. هر کدام از این مقالات، تکنیک‌های عملی و روش‌های متفاوتی را برای افزایش خلاقیت ارائه می‌دهند که می‌توانید در زمان‌های مناسب از آن‌ها استفاده کنید.

معرفی بهترین سایت‌ها برای دیزاینرها

در این قسمت به معرفی 20 سایت کاربردی برای گرافیک دیزاینرها می‌پردازیم. شما میتوانید از این سایت‌ها برای دانلود ابزارهای گرافیکی، مطالعه مقالات و کتاب‌های تخصصی حوزه گرافیک و ایده‌یابی و به اشتراک گذاشتن آثار خود استفاده کنید. البته شاید در ابتدا که از این سایت‌ها برای ایده‌یابی استفاده می‌کنید به طور ناخودآگاه باعث کپی‌برداری شود، ولی به مرور که کارهای بیش‌تری را بررسی می‌کنید، با سبک‌های مختلف آشنا شده و از هرکدام یک‌چیز جدید یاد می‌گیرید و بعد می‌توانید در کارهای خود، آن‌ها را پیاده کنید. شما اگر از هر کار هم قسمتی را الگوبرداری کرده و البته با کمی تغییرات در کارهایتان اجرا کنید، در آخر یک طرح کاملا متفاوت و خلاقانه دارید که شبیه به هیچ‌کدام از طرح‌هایی که تا الان دیده‌اید، نیست. در ادامه به معرفی بهترین سایت ها برای دیزاینرها می‌پردازیم.

1. Illustration.lol

Illustration.lol پلتفرمی است که کارهای تصویرسازی را از سراسر جهان به نمایش می‌گذارد. دارای طیف گسترده‌ای از سبک‌های تصویرسازی مانند دیجیتال، طراحی دستی و ترکیبی است. این وب سایت یک ابزار عالی برای تصویرگرانی است که می خواهند کار خود را به نمایش بگذارند و با تصویرگران دیگر ارتباط برقرار کنند.

یکی از بهترین سایت ها برای دیزاینرها، سایت Illustration.lol می‌باشد

2. Showreelz

Showreelz وب سایتی است که ویدیوها و موشن‌گرافیک‌های الهام‌بخش و جذاب را به نمایش می‌گذارد. هدف آن ترویج خلاقیت، کار با کیفیت و هنر طراحی است. این وب سایت دارای طیف گسترده‌ای از ویدیوها است که موضوعاتی مانند طراحی گرافیکی، UX/UI، برندینگ و 3D را پوشش می‌دهد.

showreelz یکی از بهترین سایت ها برای دیزاینرها

3. Posterunion

Poster Union وب سایتی است که مجموعه‌ای از پوسترهای هنرمندان و طراحان مستقل را در خود جای داده است. در این سایت از هنرمندان و طراحان مستقل با ایجاد بستری برای نمایش و فروش آثارشان حمایت می‌شود.

posterunion یکی از سایت های مفید و کاربردی

4. Museo

Museo وب سایتی است که تورهای مجازی از موزه‌‎ها و گالری‌های هنری از سراسر جهان را ارائه می‌دهد. این به کاربران اجازه می دهد تا در بین موزه‌ها و گالری‌ها بدون خارج شدن از خانه خود، به اکتشاف پرداخته و از دیدن آثار آن لذت ببرند.

museo یکی از سایت های کاربردی برای دیزاینرها

5. Maxibestof

Maxibestof مجموعه‌ای از‌ طراحی UI سایت‌ها و اپلیکیشن‌های مختلف را برای الهام گرفتن و ایده پردازی گرافیست‌ها و به خصوص طراحان رابط کاربری، تهیه و به صورت تصویری منتشر کرده است. می‌توان در این سایت به بررسی کامل اجزا و ویژگی‌های رابط کاربری طرح‌های پیشنهادی پرداخت.

maxibestof یکی از سایت های کاربردی

6. Modern Illustration

Modern Illustration پلتفرمی است که کارهای تصویرسازی مدرن را از سراسر جهان به نمایش می گذارد. این تصویرسازی‌ها مربوط به اواسط قرن بیست یعنی از سال 1950 تا 1975 میلادی است. در این طرح‌ها می‌توانید سبک‌های تصویرسازی مانند دیجیتال، طراحی دستی و ترکیبی را مشاهده کنید، و از این کارها الهام گرفته و با ایده‌های ترند تلفیق کنید، این‌گونه می‌توانید چیزهای جدیدی را خلق کنید.

modern illustration یکی از سایت های مفید و کاربردی برای گرافیست ها

7. Archives Design

Archives Design مجموعه‌ای از آرشیوها، کتاب‌ها و منابع مرتبط با تاریخچه طراحی گرافیک را ارائه می‌دهد. این وب سایت دارای طیف گسترده‌ای از کتاب‌ها و منابع، از جمله سبک‌های طراحی قدیمی، تاریخ طراحی، و گرایش‌های طراحی است. این پلتفرم یکی از بهترین سایت ها برای دیزاینرها است. شما می‌توانید این کتاب‌ها و منابع را به صورت رایگان و آنلاین مطالعه کنید.

Archives Design یکی از سایت های مفید در حوزه گرافیک

8. Mind Sparkle mag

Mind sparkle mag وب سایتی است که بهترین‌ها را در زمینه برندسازی و طراحی گرافیکی از سراسر جهان به نمایش می‌گذارد. این وب‌سایت دارای مجموعه‌ای از پروژه‌ها، مقالات و مصاحبه‌ها است که موضوعاتی مانند برندسازی، طراحی بسته‌بندی و تایپوگرافی را پوشش می‌دهد.

Mind sparkle mag یکی از سایت های مفید

9. Eye On Design

Eye on design طیف وسیعی از مقالات و منابع مرتبط با طراحی گرافیک را ارائه می‌دهد. این وب سایت یک ابزار عالی برای طراحانی است که می‌خواهند با آخرین روندهای طراحی گرافیک به روز بمانند و برای کارهای خود الهام بگیرند. از این سایت می‌توان برای آگاهی از ترند طراحی و اخبار مربوط به گرافیک نیز استفاده کرد.

Eye on design یکی از سایت های کاربردی برای طراحان

10. Pinterest

Pinterest یک پلتفرم برای اشتراک‌گذاری تصاویر و ویدیوهای کم‌حجم، گیف‌ها و موشن‌گرافیک است. در این پلتفرم می‌توانید درباره هرچیزی که می‌خواهید سرچ کرده و از نمونه‌های بسیار زیادی که برایتان می‌آورد، ایده گرفته و در طرح‌های خود استفاده کنید. در این سایت برای طراحان گرافیک، موشن آرتیست‌ها، طراحان UI/UX، طراحان لباس، طراحان دکوراتیو، معماران، عکاسان، نقاشان، طراحان جواهرات و… ، تصاویر و ویدیوهای بسیار زیادی برای ایده پردازی و الگوبرداری وجود دارد. یکی از بهترین سایت ها برای دیزاینرها قطعا پینترست است.

Pinterest یکی از بهترین سایت ها برای دیزاینرها

11. Dribbble

Dribbble یک پلتفرم برای به اشتراک‌گذاری هنرها و طرح‌های شماست. هنرمندان و طراحان از این سایت برای یافتن کار و یا استخدام طراحان استفاده می‌کنند. همچنین از این پلتفرم می‌توان برای الهام‌بخشی و ایده‌یابی استفاده کرد. با دیدن آثار دیگر طراحان می‌توانید ترند این روزهای دنیای گرافیک را شناخته و با ترکیب آن‌ها و ایده‌های خود، کارهای جذاب و خلاقانه‌ای را تولید کنید. معمولا طراحان حرفه‌ای پورتفولیو یا نمونه‌کارهای خود را در این وب‌سایت با دیگران به اشتراک می‌گذارند. Dribbble یکی از بهترین سایت ها برای یافتن کار از راه دور است.

Dribbble یکی از سایت های مفید

12. Behance

Behance یک پلتفرم رسانه اجتماعی برای اشتراک‌گذاری کارهای خلاقانه و هنری است. به عنوان یک کاربر، می توانید پروژه‌ها، تصاویر، پروتوتایپ، افراد و حتی تابلوهای احوالات یا همان moodboard را جستجو کنید. همچنین می‌توانید از کار یک نفر قدردانی کنید یا آن‌ها را لایک کنید، او را دنبال کنید، نظر بدهید و به‌طور خصوصی به او پیام دهید.

Behance یکی از سایت های کاربردی برای گرافیک دیزاینرها

13. Freepik

Freepik یک وب‌سایت کاملا کاربردی برای دانلود انواع فایل‌های گرافیکی مثل تصاویر، وکتورها، موکاپ، فایل لایه باز فتوشاپ، آیکون‌ها و… می‌باشد. شما با استفاده از این سایت می‌توانید به یک منبع نامحدود از ابزارهای گرافیکی، دسترسی داشته باشید. دانلود بعضی از این فایل‌ها رایگان و بعضی دیگر نیازمند تهیه اشتراک است. از بهترین سایت ها برای دیزاینرها همین سایت فریپیک است. امروزه خیلی از طراحان از این سایت استفاده می‌کنند، بنابراین باعث به روز ماندن این سایت و افزایش امکانات این پلتفرم می‌شود.

freepik از سایت های کاربردی برای طراحان

14. AdobeColor

سایت ادوبی کالر در زیرمجموعه کمپانی ادوبی قرار می‌گیرد و مختص انتخاب رنگ است. شما به راحتی می‌توانید با استفاده از چرخه رنگ‌ها، برای مجموعه طراحی‌های خود، رنگ‌بندی مناسبی را انتخاب کرده و حتی آن‌ها را ذخیره کنید. یکی از ویژگی‌های این سایت، تهیه پالت رنگ حرفه‌ای است.

adobecolor یک سایت مفید برای انتخاب رنگ

15. Videezy

Videezy یک سایت عالی و کاربردی برای دانلود رایگان انواع ابزارهای گرافیکی مثل براش، پترن، فایل‌های لایه باز وکتوری و انواع فایل‌های ویدیویی است.

Videezy یک سایت کاربردی برای دانلود ابزارهای گرافیکی

16. Freeimages

سایت freeimages نیز منبع عظیمی از فایل‌های لایه‌باز گرافیکی با فرمت psd (فرمت فتوشاپ)، تصاویر، فایل‌های لایه باز وکتوری، آیکون‌ها و… را به صورت رایگان، در اختیار گرافیست‌ها قرار می‌دهد.

freeimages یک سایت کاربردی برای دانلود طرح های گرافیکی

17. Brusheezy

سایت brusheezy یکی از بهترین سایت‌ها برای دانلود انواع براش‌ها برای نرم‌افزار فتوشاپ می‌باشد. بیش‌تر براش‌هایی که در این سایت قرار دارند، رایگان هستند و به راحتی می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید.

brusheezy یک سایت عالی برای دانلود براش فتوشاپ

18. Pixabay

وبسایت pixabay یک سایت تخصصی برای دانلود تصاویر با کیفیت بالا و رایگان است. در این وبسایت حدود 2 میلیون عکس در حوزه‌های مختلف وجود دارد که در اختیار گرافیک دیزاینرها و طراحان قرار گرفته است. همچنین می‌توانید فایل‌های گرافیکی لایه‌باز، وکتورهای لایه‌باز، ویدیو و موسقی را به صورت رایگان از این سایت دریافت کنید.

pixabay یک سایت کاربردی برای دانلود تصاویر با کیفیت و فایل های گرافیکی

19. Logo Design Love

Logo Design Love یک مرجع عالی برای انواع مقالات و بحث‌های تخصصی پیرامون طراحی لوگو است. در این سایت می‌توانید انواع لوگوهایی که تا به امروز طراحی شده است را مشاهده کرده و در رابطه با آن‌ها مطالعه کنید.


logo design love یک سایت کاربردی پیرامون مباحث لوگو

20. Unsplash

در آخرین قسمت از مقاله معرفی بهترین سایت‌ها برای دیزاینرها، به معرفی سایت Unsplash می‌پردازیم. این سایت برای دانلود تصاویر با کیفیت بالا و رایگان در حوزه‌های مختلف بسیار مناسب است. شما می‌توانید در هر زمینه‌ای که نیازمند یک تصویر هستید، در این سایت سرچ کرده و آن را با بهترین کیفیت و به طور رایگان دانلود کنید.

Unsplash یک سایت برای دانلود تصاویر با کیفیت و رایگان

در این مقاله به معرفی 20 سایت برتر و مفید برای دیزاینرها پرداختیم. شما می‌توانید باتوجه به نیاز خود از هرکدام از این سایت‌ها برای دانلود ابزارهای گرافیکی مثل تصاویر، براش، پترن، ویدیو، موسیقی، فایل‌های لایه‌باز گرافیکی و… استفاده کنید، و یا حتی می‌توانید برای الهام گرفتن و ایده پردازی به این سایت‌ها مراجعه کرده و از طرح‌های دیگر آرتیست‌ها ایده گرفته و یا طرح‌های خود را با آن‌ها به اشتراک بگذارید. همین‌طور چند سایت نیز برای مطالعه مقالات و کتاب‌های مرتبط با گرافیک معرفی کردیم. امیدواریم از این سایت‌ها نهایت استفاده را ببرید.


راستی میتوانید آخرین مطالب ما را از طریق تلگرام و اینستاگرام نیز دنبال کنید. برای عضویت در کانال تلگرام و اینستاگرام بیت گرف روی دکمه زیر کلیک کنید. همچنین فیلم ها با کیفیت های مختلف در یوتیوب هم قرار دارد.

TELEGRAM INSTAGRAM youtube

امتیاز: 0 از ۵ - تعداد رای: 0
اشتراک گذاری این صفحه
پست های مشابه آموزش های مرتبط با مقاله یا آموزشی که در حال مطالعه آن هستید!
گفتگو و سوالات شما در این قسمت میتوانید نظر یا سوال خود را در مورد مقاله یا آموزش مطرح کنید.
دیدگاهتان را بنویسید برای ارسال دیدگاه لازم است در سایت وارد شده یا ثبت نام کنید ...
2 دیدگاه به گفتگوی ما بپیوندید و نظرتان را با ما به اشتراک بگذارید ...
رضا باوفای 1402/11/20

خیلی ممنون از نویسنده مقاله به خاطر این اطلاعات بسیار مفید.اگه میشه در حوضه اصول گرافیک بیشتر مقاله بزارید.خیلی ممنون❤️️❤️️

    تیم پشتیبانی بیت گرف 1402/11/20

    سلام و عرض ادب
    خوشحالیم که این مقاله برای شما مفید واقع شده است.
    سپاس از همراهی خوبتان.

مطالعه با تمرکز بیشتر
پست های پربازدید هفته 6 پست پربازدید در دسترس شماست!
دانلود و نصب اسکریپت motion...

دانلود و نصب اسکریپت motion...

احسان ملائی
دانلود اسکریپت Motion Bro v4.0.4...

دانلود اسکریپت Motion Bro v4.0.4...

مهدی فریدونی
آموزش هوش مصنوعی استیبل دیفیوژن...

آموزش هوش مصنوعی استیبل دیفیوژن...

مهسا سلطانی
دانلود Adobe Firefly | هوش...

دانلود Adobe Firefly | هوش...

مهدی فریدونی
میدجورنی رایگان و نحوه استفاده...

میدجورنی رایگان و نحوه استفاده...

مهسا سلطانی
صدا ها و افکتهای صوتی...

صدا ها و افکتهای صوتی...

احسان ملائی
دوره روتوش
دوره جامع گرافیک و ویدیو
×